ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید 13
تکنولوژی

توسعه‌دهندگان در اندروید 13می‌توانند اپ‌ها را با سرعت پایین اینترنت آزمایش کنند

آزمایش اپلیکیشن‌های اندروید روی دستگاه‌های مختلف امر مهمی است. ولی توسعه‌دهندگان نباید فراموش کنند که برنامه‌ها باید روی سرعت‌های گوناگون اینترنت هم آزمایش شوند. در همین راستا قابلیتی به اندروید 13 اضافه می‌شود که اجازه ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

آزمایش اپلیکیشن‌های اندروید روی دستگاه‌های مختلف امر مهمی است. ولی توسعه‌دهندگان نباید فراموش کنند که برنامه‌ها باید روی سرعت‌های گوناگون اینترنت هم آزمایش شوند. در همین راستا قابلیتی به اندروید 13 اضافه می‌شود که اجازه می‌دهد توسعه‌دهندگان سرعت اینترنت برنامه را محدود و عملکرد آن را در این شرایط بررسی کنند.

گوگل در حال کار روی قابلیت جدیدی برای اندروید 13 است که امکان محدودسازی سرعت اینترنت را فراهم می‌کند. این ویژگی هنوز در دسترس قرار نگرفته اما کد «پروژه متن باز اندروید» (AOSP) نشان می‌دهد که توسعه‌دهنده می‌تواند سرعت را تا حد بایت بر ثانیه پایین بیاورد.

اندروید 13 به تنهایی کافی است؟

نکته مهمی که در حال حاضر به چشم می‌آید این است که استفاده از این قابلیت به پشتیبانی سطح کرنل نیاز دارد و از آن‌جایی که اکثر دستگاه‌ها پس از عرضه دیگر در سطح کرنل به‌روز نمی‌شوند، بسیاری از گوشی‌ها و تبلت‌ها از این قابلیت پشتیبانی نخواهند کرد. به‌علاوه، خود کرنل باید با برخی پیکربندی‌های خاص از جمله CONFIG_NET_SCHED ساخته شده باشد.

پیش‌تر کاهش سرعت اینترنت در اپلیکیشن‌ها تنها از طریق Android Studio Emulator ممکن بود، ولی به‌راحتی نمی‌شد این کار را روی یک دستگاه فیزیکی انجام داد. گوگل قبلا پشتیبانی از کاهش سرعت را به مرورگر وب کروم آورده بود تا توسعه‌دهندگان امکان آزمایش سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های وب با سرعت پایین را داشته باشند.

دو سیستم عامل اپلی iOS و iPadOS هم در بخش تنظیمات توسعه‌دهندگان گزینه‌هایی برای محدودسازی سرعت اینترنت دارند، اما برای دستیابی به این منو باید از Xcode روی مک استفاده کنید. البته توسعه‌دهندگان در گذشته از روش‌های عجیبی مثل قرار دادن دستگاه در مایکروویو یا قفس فارادی برای تضعیف سیگنال‌ها استفاده کرده بودند.

دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 13 همچنین دارای مجوز زمان اجرا برای نوتیفیکیشن اپلیکیشن‌ها، بلوتوث کم‌مصرف (LE) و MIDI 2.0 است. این به‌روزرسانی احتمالا به‌طور رسمی در مراسم توسعه‌دهندگان گوگل I/O در تاریخ 21 و 22 اردیبهشت معرفی خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی