تلاش نافرجام یک مهندس خلاق برای اصلاح طراحی احمقانه مجیک ماوس

تلاش نافرجام یک مهندس خلاق برای اصلاح طراحی احمقانه مجیک ماوس

اپل ماوسی با نام «مجیک ماوس» را برای استفاده روی پلتفرم Mac ارائه کرده است. این ماوس از قابلیت‌هایی جذاب و کاربردی بهره می‌برد، اما یک نقص بزرگ در مورد طراحی آن وجود دارد. یک مهندس خلاق اخیرا تلاش کرده تا با یک سری روش خاص، این نقص طراحی را برطرف کند اما او نیز موفق نشده است.

اپل به تازگی رنگ نقره‌ای مجیک ماوس خود را رونمایی کرده و مشتریان می‌توانند آن را تهیه کنند. این ماوس هم اکنون توسط برخی کاربران پلتفرم Mac مورد استفاده قرار گرفته و رضایت بسیاری را جلب کرده، اما یک نقص بزرگ در طراحی مجیک ماوس اپل وجود دارد. اخیرا یک مهندس خلاق در کانال یوتوب «Unnecessary Inventions» تصمیم به برطرف کردن این نقص در طراحی Magic Mouse کرده است.

نقص طراحی موجود در مجیک ماوس اپل برطرف نمی‌شود

به گزارش DigitalTrends، یک یوتوبر به تازگی تلاش کرده تا نقص موجود در طراحی Magic Mouse برطرف کند. این یوتوبر که «متی بندیتو» نام دارد، در کانال خود دست به اقدامات جالب و خلاقانه‌ای برای تعمیر و برطرف کردن نقص لوازم مختلف زده است. با این حال حتی او نتوانسته نقص طراحی Magic Mouse اپل را درست کند.

برای یادآوری، مجیک ماوس اپل از باتری قابل شارژ بهره می‌برد. این باتری از طریق درگاه لایتنینگ قابل شارژ است. تا به این‌جا مشکلی وجود ندارد، اما باید بگوییم که محل قرارگیری درگاه لایتنینگ این ماوس، زیر آن است. در واقع برای شارژ کردن باتری ماوس اپل باید آن را به پشت بچرخانید و کابل شارژ را به دستگاه متصل کنید.نحوه شارژ شدن این ماوس واقعا آزار دهنده است، زیرا هنگام شارژ شدن به هیچ عنوان نمی‌توان از آن استفاده کرد.

البته پروسه شارژ شدن Magic Mouse چندان طولانی نیست و تنها به چند دقیقه زمان احتیاج دارد. با این حال، تعبیه درگاه لایتنینگ در مکان مورد اشاره، احمقانه است. سال‌هاست که کاربران اپل از این کمپانی درخواست تغییر مکان قرارگیری درگاه لایتنینگ را دارند؛ با این حال هنوز تغییری در این بخش حاصل نشده است.

یوتوبر مورد اشاره با استفاده از یک سری ابزار توانست کابل شارژ ماوس را با یک جفت بلبرینگ فلزی ترکیب کند. نتیجه کار بسیار جذاب بود، زیرا او موفق شد تا حین اتصال کابل شارژ به ماوس، از آن نیز استفاده کند.این اما پایان ماجرا نبود. در نهایت این یوتوبر متوجه شد که مجیک ماوس اصلا شارژ نشده و در واقع حتی ایده او نتوانسته این نقص را برطرف کند. در واقع مجیک ماوس پس از اتصال کابل شارژ از کار می‌افتد. احتمالاً اپل برای جلوگیری از کلیک تصادفی، ماوس را هنگام شارژ غیر فعال می‌کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.