ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه اجتماعی ایلان ماسک
کسب و کار

آیا ایلان ماسک می‌خواهد شبکه اجتماعی جدیدی را راه‌اندازی کند؟

ایلان ماسک فعالیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص توییتر دارد. او در بسیاری از بحث‌ها شرکت کرده و حالا به فکر راه‌اندازی پلتفرم شبکه اجتماعی جدیدی افتاده است. در نتیجه شاید طی آینده‌ای نه ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۵

ایلان ماسک فعالیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص توییتر دارد. او در بسیاری از بحث‌ها شرکت کرده و حالا به فکر راه‌اندازی پلتفرم شبکه اجتماعی جدیدی افتاده است. در نتیجه شاید طی آینده‌ای نه چندان دور شاهد راه‌اندازی شبکه اجتماعی ایلان ماسک باشیم، پلتفرمی که احتمالا با توییتر رقابت می‌کند.

ایلان ماسک که یکی از فعال‌ترین چهره‌های سرشناس توییتر است، با دعوت از پوتین برای مبارزه سروصدای زیادی به‌پا کرد. سؤال اینجاست که چرا این میلیاردر جنجالی توییتر از این پلتفرم راضی نیست و می‌خوهد شبکه اجتماعی خودش را راه‌اندازی کند؟

نظرسنجی‌های ایلان ماسک را جدی بگیرید

ایلان ماسک در توییت جدید خود اظهار داشته که به طور جدی به ایجاد یک پلتفرم شبکه اجتماعی جدید فکر می‌کند. دلیل این کار او، «پیروی نکردن توییتر از اصول آزادی بیان» عنوان می‌شود.

ماسک در توییت قبلی خود گفته بود که «آزادی بیان» برای یک دموکراسی لازم است، اما آیا توییتر به این اصل پایبند است؟ در پاسخ به این سوال، او نظرسنجی را ایجاد کرد. نتیجه نهایی نظرسنجی، 70 درصد رأی منفی بود. ماسک از کاربران درخواست کرد تا در این نظرسنجی شرکت کنند، چرا که نتایج برایش مهم هستند.

شبکه اجتماعی ایلان ماسک

ایلان در توییت پین شده جدید خود به طور خلاصه این سؤال را مطرح کرده است:

«آیا به پلتفرم جدیدی نیاز است؟»

ایلان ماسک، 6 فروردین

تمام این‌ها نشان می‌دهند که ماسک از وضعیت آزادی بیان در توییتر راضی نیست. بخشی از این نارضایتی به اظهارات رؤسای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا همان SEC برمی‌گردد. ماسک می‌خواهد نظارت SEC بر توییت‌هایش را متوقف کند، درحالی‌که مقامات SEC معتقدند ماسک با توییت‌های خود روی بازار تأثیر می‌گذارد.

البته او در برخی شرایط می‌تواند به طور آزادانه فعالیت کند، اما برای توییت زدن در مورد رویدادهای مهم مالی باید از نهادهای دولتی مربوطه اجازه بگیرد. هفته گذشته نیز این کمیسیون به یک قاضی دادگاه اعلام کرده که نظارت بر توییت‌های ایلان ماسک به عنوان یک موضوع در حال پیگیری از سوی نهادهای دولتی باقی خواهد ماند، حتی اگر شرایط توافق با او نقض شوند.

در نهایت می‌توان گفت که ماسک از تحت نظارت قرار گرفتن رضایت ندارد و می‌خواهد با تأسیس شبکه اجتماعی خود، از بند محدودیت‌ها خلاص شود. البته مشخص نیست که شبکه اجتماعی او چه زمانی ساخته می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علی تاجیک
    علی تاجیک | ۹ فروردین ۱۴۰۱

    ماشاالله مرد تو سنبل رشادتی

مطالب پیشنهادی