ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 10 21H2
تکنولوژی

توقف رشد ویندوز 11 در بازار؛ ویندوز 10 21H2 پرکاربرترین سیستم عامل مایکروسافت است

نرخ رشد ویندوز 11 پس از چند ماه صعود از تاریخ عرضه، ظاهرا از ماه مارس به بعد متوقف شده و جدیدترین نمودارها نشان می‌دهد که حالا ویندوز 10 21H2 به پراستفاده‌ترین سیستم عامل مایکروسافت ...

نرخ رشد ویندوز 11 پس از چند ماه صعود از تاریخ عرضه، ظاهرا از ماه مارس به بعد متوقف شده و جدیدترین نمودارها نشان می‌دهد که حالا ویندوز 10 21H2 به پراستفاده‌ترین سیستم عامل مایکروسافت تبدیل شده است.

این اطلاعات از جدیدترین گزارش AdDuplex به دست آمده که داده‌های خود را از تقریبا 5 هزار اپلیکیشن می‌گیرد. اطلاعات گزارش حاضر 29 مارس (9 فروردین) ثبت شده و نشان می‌دهد که 19.4 درصد از کاربران از ویندوز 11 استفاده می‌کنند. این رقم در ماه فوریه 19.3 درصد بود.

سهم نسخه‌های ویندوز مارس 2022

از آن سو، ویندوز 10 21H2 و 21H1 حالا در رده‌های اول و دوم قرار دارند. ویندوز 10 21H2 در ماه مارس رشد چشمگیری را تجربه کرد و حالا روی 28.5 درصد از کامپیوترها نصب شده است. سهم این نسخه در ماه فوریه 21 درصد بود. ویندوز 10 21H1 هم با سهم 26.5 درصدی به جایگاه دوم رفت. این نسخه در ماه فوریه با سهم 27.5 درصدی در جایگاه اول قرار داشت.

بخش عمده رشد ویندوز 10 21H2 به لطف توقف پشتیبانی از ویندوز 10 20H2 حاصل شده است. به عبارت دیگر، مایکروسافت به‌طور خودکار از ماه مه کامپیوترهای مجهز به این نسخه را آپدیت کرد تا دستگاه‌های بیشتری تحت پشتیبانی این شرکت قرار بگیرند.

رشد ویندوز 11 تقریبا متوقف شده است

ترند سهم نسخه‌های ویندوز مارس 2022

شرکت AdDuplex همچنین نمودار اطلاعات تاریخی رشد سهم مصرف خود را به‌روز کرد. این نمودار نشان می‌دهد که رشد ویندوز 11 متوقف شده است، اما با توجه به این که ویندوز 10 21H2 هم در همان حوالی زمانی منتشر شده، کاربران همچنان به جدیدترین نسخه‌ها اقبال نشان داده‌اند.

یکی از دلایلی که مانع از رشد سهم ویندوز 11 شده پیش‌نیازهای این سیستم عامل است. بسیاری از کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 این پیش‌نیازها را ندارند. از سوی دیگر، ویندوز 11 یک آپدیت اختیاری است اما ویندوز 10 21H2 یک آپدیت اجباری است که به‌صورت خودکار روی خیلی از دستگاه‌ها نصب می‌شود. در نتیجه، طبیعی است که جای این دو نسخه عوض شده باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • سعید عباسپور
  سعید عباسپور | ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

  همه چییییز ویندوز یازده عالیه غیر از شناسایی پرینتر اچ پی!!!! چندین ساعت زمان ازم گرفت تا نصفه و نیمه شناخت و با هزار مکافات ، پرینت ارسال میشه .. غیر از این مورد ، هیییییچ نقصی ندیدم عالیه

 • کیان عزیزی
  کیان عزیزی | ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  ویندوز ۱۱ از نظر من زیبا ترین سیستم عامل هست و ...
  ولی ویندوز ۱۰ هنوز پشتیبانی داره ( تا 2025 )
  اپگیرید کردن طول می کشه حس خوبی نداره ( مگر اینکه از ویندوز آپدیت استفاده کنید )
  شرایط سخت افزاری خیلی بدی داره
  اوایل اومد استقبال زیادی ازش شد و الان بیشتر کسایی که می خواستن نصب کردن

مطالب پیشنهادی