ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت خودرو فروردین 1401
خودرو

نگاهی به قیمت ها در بازار خودرو فروردین ماه 1401

قیمت خودرو در سال ۱۴۰۱ بستگی زیادی به عوامل سیاسی دارد. به همین دلیل پیش‌ بینی دقیقی نمی‌توان از قیمت خودرو کرد. همچنین قیمت دلار، میزان عرضه و تقاضا در بازار و شرایط روانی در ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰

قیمت خودرو در سال ۱۴۰۱ بستگی زیادی به عوامل سیاسی دارد. به همین دلیل پیش‌ بینی دقیقی نمی‌توان از قیمت خودرو کرد. همچنین قیمت دلار، میزان عرضه و تقاضا در بازار و شرایط روانی در قیمت خودرو تاثیرگذار است. مسئله اصلی در سیاست مذاکرات وین است. اگر این مذاکرات به نتیجه مثبتی برسد، ثبات قیمتی به بازار برمی‌گردد. اگر توافقی صورت نگیرد، قیمت‌ها مانند سال گذشته تابع نوسانات است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر قیمت انواع خودرو تولید داخل در فروردین ماه سال 1401:

مشاهده قیمت انواع خودرو در بازار نشان می دهد قیمت خودروهای مدل 1401 نسبت به سال گذشته رشد 10 تا 20 میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

با گذشت چند روز از بازگشایی بازار در سال جدید، خریداری وجود ندارد و قیمت‌هایی که اعلام می‌شود نیز قیمت‌های سایت‌ها و فضای مجازی است و در عمل خریداران می‌توانند با نرخ‌ها پایین‌تری به خودروی دلخواه خود برسند.

مشاهده قیمت ها در بازار حکایت از آن دارد که پژوپارس مدل 1401 با قیمت 297 میلیون تومان به فروش می رسد این در حالی است که مدل 1400 این خودرو قیمت 275 میلیون تومانی دارد. علاوه بر این پژو206 تیپ 2 نیز امروز 276 میلیون تومان قیمت گذاری شده در حالی که مدل 1400 این محصول 265 میلیون تومان قیمت دارد.

خودروی پژو 207 دنده ای هم مدل 1401 با قیمت 384 میلیون تومان فروخته می شود . اما مدل 1400 این خودرو 370 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو برای محصولات سایپا از افزایش قیمت خودروهای پراید در ۲۴ ساعت گذشته حکایت دارد به طوری که در بین خودروهای این گروه پراید ۱۱۱ از ۱۸۶ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۱۸۸ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۱ آن نیز در این مدت یک میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر ۱۷۱ میلیون تومان قیمت خورده است. کوییک آر مدل 1401 با قیمت 207 میلیون تومان و مدل 1400 با قیمت 197 میلیون تومان به فروش می رسد.

علاوه بر این تیبا 2 نیز مدل 1401 با 183 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در خودروهای وارداتی نیز بلاتکلیفی آزادسازی واردات خودرو عاملی شده تا رکود در معاملات به وجود آید و خبری از خرید و فروش نباشد. بررسی‌ها نشان می دهد قیمت خودرو های مونتاژی و خارجی در فروردین ماه سال 1401، تغییر چندانی نسبت به ایام پایانی سال گذشته نکرده است.

در مجموع به نظر می‌رسد با جدیتی که دولت سیزدهم برای ساماندهی بازار خودرو دارد و دستور رئیس‌ جمهوری برای رفع موانع واردات خودرو در سال جاری، دوران افزایش‌های چند برابری قیمت خودرو و کم‌ محلی خودروسازان داخلی به مشتریان به‌ تدریج به پایان خود می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی