ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بلومبرگ: iOS 16 و watchOS 9 با بهبودهای چشمگیر در WWDC 2022 معرفی می‌شوند

اپل در خرداد ماه کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2022 را برگزار خواهد کرد؛ رویدادی که همیشه در آن شاهد معرفی نسخه جدید سیستم عامل کوپرتینویی‌ها بوده‌ایم. امسال هم شاهد iOS 16 به همراه iPadOS 16 و watchOS 9 خواهیم بود و ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

اپل در خرداد ماه کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2022 را برگزار خواهد کرد؛ رویدادی که همیشه در آن شاهد معرفی نسخه جدید سیستم عامل کوپرتینویی‌ها بوده‌ایم. امسال هم شاهد iOS 16 به همراه iPadOS 16 و watchOS 9 خواهیم بود و حالا «مارک گورمن» از بلومبرگ درباره تغییرات مهم این سیستم‌های عامل مانند بهبود بخش نوتیفیکیشن‌ها و قابلیت‌های سلامت جدید صحبت کرده است.

گورمن در جدیدترین نسخه خبرنامه Power hOn به نکات بیشتری در مورد iOS 16 و watchOS 9 اشاره کرده و از آن‌ها به عنوان «به‌روزرسانی‌های مهم» یاد کرده است. خبرنگار بلومبرگ ادعا می‌کند iOS 16 «در مجموع پیشرفت نسبتا قابل توجهی، از جمله به‌روزرسانی نوتیفیکیشن‌ها و ویژگی‌های جدید ردیابی سلامت» را خواهد داشت.

او در ادامه ادعا می‌کند که به نظر نمی‌رسد اپل قصد داشته باشد در نسخه جدید سیستم عامل خود بخشی را بازطراحی کند و این موضوع که طراحی و ظاهر آن از زمان iOS 7 تغییر زیادی نکرده نیز تاثیری در این زمینه نخواهد داشت.

تغییرات اپل برای watchOS 9

اپل

علاوه بر iOS 16، گورمن توضیح می‌دهد که اپل واچ و سیستم عامل watchOS 9 هم ممکن است به‌روزرسانی‌ها مهمی برای ویژگی‌های ردیابی فعالیت و سلامت خود دریافت کنند. او اخیرا ادعا کرده بود که کوپرتینویی‌ها قرار است اواخر امسال از سه ساعت جدید رونمایی کنند، که با این وجود به نظر می‌رسد 2022، سال بسیار خوبی برای طرفداران اپل واچ خواهد بود.

جالب اینکه او به یک رابط چندوظیفه‌ای جدید برای iPadOS اشاره کرده است. هرچند اپل در iPadOS 15 قابلیت‌هایی را در دسترس کاربران قرار داده بود تا بتوانند چندین کار را به راحتی در کنار یکدیگر انجام دهند، اما این قابلیت‌ها به گونه‌ای نبودند که کاربران حرفه‌ای انتظارش را داشتند. شاید iPadOS 16 در نهایت بتواند همان تغییر مهم مورد انتظار انجام کارهای همزمان را داشته باشد.

در نهایت، گورمن اشاره می‌کند که بعید است اپل در این رویداد چیزی در مورد هدست واقعیت ترکیبی خود اعلام کند. همچنین هیچ جزئیاتی درباره macOS 13 و ویژگی‌ها و نام آن در این گزارش مشخص نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی