ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس باکس سری ایکس
تکنولوژی

مایکروسافت احتمالا روی تراشه کوچکتر و کم‌مصرف‌‌تر برای Xbox Series X کار می‌کند

کنسول «ایکس باکس سری ایکس» کمتر از دو سال پیش وارد بازار شد و حالا طبق شواهد به دست آمده، ظاهرا نسخه جدید آن در جریان رویداد مایکروسافت در ژوئن 2022 معرفی خواهد شد که ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰

کنسول «ایکس باکس سری ایکس» کمتر از دو سال پیش وارد بازار شد و حالا طبق شواهد به دست آمده، ظاهرا نسخه جدید آن در جریان رویداد مایکروسافت در ژوئن 2022 معرفی خواهد شد که گفته می‌شود از چیپ کوچک‌تری بهره می‌برد.

این گزارش بر اساس ویدیو جدیدی شکل گرفته که توسط یکی از منابع معروف حوزه فناوری به نام «برد سامز» (معاون و مدیر کل شرکت نرم‌افزاری Stardock) در یوتیوب منتشر شده است. او در این ویدیو ادعا می‌کند که مایکروسافت در حال کار روی یک تراشه کارآمدتر برای کنسول خود است:

«به عقیده من چنین چیزی حقیقت دارد... می‌دانم که مایکروسافت در حال اصلاح تراشه خود بوده است. حالا، آیا شاهد بهبود عملکرد خواهیم بود؟ آیا اتفاق دیگری رخ می‌دهد؟ مایکروسافت همیشه روی ساخت تراشه‌های خنک‌تر و کارآمدتر تمرکز می‌کند، زیرا این کار هزینه تولید آن‌ها را کاهش می‌دهد. کاملا اطمینان دارم که مایکروسافت روی یک تراشه کوچک‌تر و کارآمدتر کار می‌کند.

احتمال تغییر در طراحی ایکس باکس سری ایکس

ایکس باکس سری ایکس

هرچند طراحی کنسول ایکس باکس سری ایکس در حال حاضر مشکل خاصی ندارد و همچنان جذابیت و شیک بودن کنسول‌های مایکروسافت را حفظ کرده، اما هنوز مشخص نیست که در این نسخه جدید احتمالی شاهد تغییری در طراحی آن خواهیم بود یا خیر. تراشه‌های کوچک‌تر و کارآمدتر هزینه‌ها را کاهش می‌دهند، بنابراین ممکن است این تغییر فقط به بخش‌های داخلی کنسول مربوط شود. با این حال، مایکروسافت ممکن است نسخه کوچکتری از آن را برای بیشتر خنک نگه داشتن کنسول نسل نهمی خود راهی بازار کند.

مایکروسافت در سال گذشته حضور بسیار موفقی در صنعت بازی‌های ویدیویی داشت و با استفاده از سرویس اشتراکی «ایکس باکس گیم پس» موفق شد بسیاری از بازیکنان را جذب خود کند. اخیرا هم گفته شده بود که این سرویس احتمالا طرح خانواده دریافت خواهد کرد تا با هزینه بسیار کمتری در دسترس چندین بازیکن قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی