ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو اپل
خودرو

خودرو اپل احتمالا به سیستم عامل سفارشی مجهز می‌شود

بر اساس گزارش‌هایی که منابع صنعتی منتشر کرده‌اند، اپل قصد دارد برای پروژه «خودرو اپل» (Apple Car) که از زمان‌ها قبل در دست طراحی است، سیستم عامل یکپارچه مرکزی خود را داشته باشد. درست مانند ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

بر اساس گزارش‌هایی که منابع صنعتی منتشر کرده‌اند، اپل قصد دارد برای پروژه «خودرو اپل» (Apple Car) که از زمان‌ها قبل در دست طراحی است، سیستم عامل یکپارچه مرکزی خود را داشته باشد. درست مانند تسلا که برای خودروهای خود یک سیستم کنترل رانندگی و سرگرمی ایجاد کرده است.

دیجی‌تایمز به نقل از منابع زنجیره تامین خود گزارش می‌دهد که اپل برای پروژه خودرو خودرانش در حال توسعه یک سیستم عامل است که از آن به عنوان یک سیستم عامل مرکزی یکپارچه مانند تسلا توصیف شده است. شباهت آن به نسخه تسلا، به این معنی است که این سیستم واحد می‌تواند تمام جنبه‌های خودرو را کنترل کند. بنابرای از قابلیت‌های رانندگی مختلفی مانند ناوبری و کنترل خط، یکپارچه سازی با اپل موزیک و تهویه مطبوع بهره خواهد برد.

خودرو اپل

البته باید به این نکته اشاره کرد که سیستم عامل تسلا به طور کامل توسط غول خودروسازی توسعه پیدا نکرده و یک نسخه سفارشی لینوکس اوبونتو است.

توسعه خودرو اپل با کمک یک شرکت کره‌ای

در همین حال، دیجی‌تایمز در گزارش دیگری همچنین به نقل از منابع خود توضیح می‌دهد که یک شرکت مستقر در کره جنوبی «در توسعه سنسور خودران» آن نقش خواهد داشت که بخشی از واحد کنترل دامنه‌اش (DCU) خواهد بود. همانطور که قبلا هم گفته شده بود که این پروژه با همکاری یک شرکت اهل کره جنوبی توسعه داده می‌شود. DCU یک واحد اختصاصی است که بخش‌های مورد نیاز اتوماسیون خودرو از جمله پردازش داده‌ها ارائه شده توسط سنسورها را اداره می‌کند.

این گزارش در حالی منتشر شده که ماه گذشته، «مینگ-چی کو»، تحلیلگر اپل گفته بود تیم خودرو اپل اگر قصد دارد محصول خود را در سال 2025 به تولید انبوه برساند، باید ظرف سه تا شش ماه آینده سازماندهی شوند.

تاکنون بخش زیادی از پتنت‌ها و سایر پرونده‌های نظارتی در مورد «اپل کار» روی مسائل سخت‌افزاری آن متمرکز شده بودند و بعید به نظر می‌رسد که خودرو خودران غول فناوری با نسخه گسترده‌ای از استاندارد کارپلی (CarPlay) در دسترس قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی