ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اولین فضاپیمای آمریکایی
علمی

Peregrine: اولین فضاپیمای آمریکایی که پس از آپولو روی ماه فرود می‌آید

با گذشت نزدیک به پنجاه سال از آخرین باری که انسان به ماه سفر کرد، بالاخره «AStrobotic» از اولین فضاپیمای آمریکایی که قرار است پس از آپولو روی ماه فرود بیاید، رونمایی کرد. این فضاپیما ...

مرضیه فرجی
نوشته شده توسط مرضیه فرجی | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

با گذشت نزدیک به پنجاه سال از آخرین باری که انسان به ماه سفر کرد، بالاخره «AStrobotic» از اولین فضاپیمای آمریکایی که قرار است پس از آپولو روی ماه فرود بیاید، رونمایی کرد. این فضاپیما موظف است که محموله‌های علمی را تا سطح این سیاره حمل کند.

در این تصویر نسخه نهایی فضاپیمای «Peregrine» پیش از پرتاب دیده می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این فضاپیما در سه ماهه چهارم سال به فضا فرستاده خواهد شد. فضاپیمای Peregrine ظاهری ساده شبیه یک گلدان وارونه دارد اما برای انجام 24 ماموریت و ارسال تجهیزات لازم از زمین به ماه کافی است.

Peregrine حدود شش فوت طول دارد و می‌تواند 100 کیلوگرم بار (حدود 220 پوند روی زمین) را با خود حمل کند. این ویژگی پرگرین سبب می‌شود تا یک فضاپیمای نسبتا ارزان قیمت برای مسافرانی باشد که قصد دارند روی ماه قدم بزنند – حمل هرکیلوگرم تجهیزات از زمین تا ماه حدود 1.2 میلیون دلار هزینه دارد. علاوه بر آن، مبلغ سیصد هزار دلار نیز برای گردش در ماه برای مسافران در نظر گرفته شده است.

شاید این رقم به نظر زیاد باشد، اما در مقایسه با پرتاب موشک «فالکون 9» متعلق به شرکت فضایی «اسپیس ایکس» که 67 میلیون دلار از مسافران دریافت کرد تا آن‌ها را فقط برای چند دقیقه به مدار زمین ببرد، رقم بسیار کمی است.

تیم Astrobotic هنوز باید بر روی ادغام محموله‌هایی که درون این فضاپیما قرار می‌دهد، کار کند. آزمایش‌های محیطی را انجام دهد و پس از آن پرگرین را به محل پرتاب بفرستد تا برای پرتاب با موشک «ULA Vulcan Centaur» آماده شود.

انتظار می‌رود پرگرین اولین فضاپیمای آمریکایی است که از زمان پایان برنامه آپولو ( برنامه موفق آپولو) روی ماه فرود می‌آید. ماموریت‌های پیشین با هدف فرود روی ماه مثل «GRAIL»، «Lunar Prospector»، «LCROSS» و «LADEE» همگی به علت رخدادهای مختلف به پایان رسیدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی