ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بی ام و i7
اخبار خودرو

خودروهای برقی بی ام و رکورد افزایش وزن را شکستند؛ 2.6 تن برای i7 جدید

در حال حاضر دو مدل برقی بی ام و X7 و i7 سنگین وزن ترین محصولات این شرکت هستند. خودروسازان به طور پیوسته در تلاش برای تولید خودروهای دوست دار محیط زیست و بهینه در ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۹

در حال حاضر دو مدل برقی بی ام و X7 و i7 سنگین وزن ترین محصولات این شرکت هستند. خودروسازان به طور پیوسته در تلاش برای تولید خودروهای دوست دار محیط زیست و بهینه در زمینه مصرف انرژی هستند. وزن بی ام و ای 7 به بیش از 2.6 تن رسیده است و حتی در نمونه های هیبریدی این احتمال وجود دارد که شاهد نزدیک شدن وزن کلی خودرو به حدود 3 تن باشیم.

بی ام و سری 7

با این وجود نسل جدید خودروها نیز به طور پیوسته در حال سنگین‌تر شدن هستند. این مسئله خود به تنهایی باعث استهلاک و افزایش آلایندگی می‌شود.

نسل جدید بی ام و i7 که در واقع مدل تمام برقی بی ام و سری 7 است با وزنی در حدود 2640 کیلوگرم بدون این که سرنشینی حمل کند. سنگین وزن ترین محصول تاریخ شرکت بی ام و است.

بی ام و سری 7

این در حالی است که بزرگ ترین شاسی بلند این شرکت یعنی مدل فیس لیفت بی ام و X7 نیز وزنی برابر با 2480 کیلوگرم دارد.

با این وجود آقای کریستوف فاگشلونگر مدیر پروژه شرکت بی ام و اعلام کرده که این ارقام سقف وزنی مجصولات بی ام و خواهد بود.

بی ام و سری 7

در واقع محصولات آتی از نظر وزنی حداقل از این سنگین‌تر نخواهند شد.

گرچه آقای فاگشولنگر اعلام کرده که بخشی از این افزایش وزن برای آسایش و رفاه حال سرنشینان بوده است. امروزه صندلی های مدرن استفاده شده در خودروها حداقل 40 کیلوگرم وزن بیشتری به نسبت 20 سال قبل دارند.

ابعاد خودروها نیز رشد اساسی داشته است اما این رشد رفته رفته متوقف خواهد شد. زیرا عملا امکان استفاده از این خودروها در معابر شهری وجود نخواهد داشت.

بی ام و X7

خودروهای برقی به علت استفاده از بسته باتری با وزن بالا و متعلقات همراه آن اضافه وزن دارند.

گرچه شرکت‌های فناوری و خود خودروسازان سرمایه گذاری سنگینی در زمینه تولید نسل جدید باتری‌ها با وزن بسیار کم کرده‌اند.

در نتیجه استفاده از مواد جدید که قابلیت بازیافت را نیز دارد. در سال‌های آینده به طور گسترده‌ای در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و خود این مسئله به تنهایی باعث کاهش وزن محصولات خواهد شد.

جمع آوری تجربیات رانندگان

گرچه آقای فاگشلونگر اعتراف می‌کند که مدل‌های پلاگین هیبریدی بی ام و حتی وزن سنگین تر از این ارقام نیز خواهد داشت. زیرا علاوه بر قوای محرکه احتراقی به قوای محرکه برقی و بسته باتری نیز مجهز خواهد شد.

مسئله وزن به خصوص در خودروهای اسپرت حائز اهمیت است و خودروسازان همیشه به دنبال کاهش وزن این دست از خودروها بوده اند.

بی ام وX7

با این وجود محصولات لوکس و رده بالا که آسایش و رفاه حال مشتریان را هدف قرار داده‌اند. همیشه سنگین وزن ترین محصولات شرکت های خودروسازی بوده‌اند. این مسئله امروز نیز مشاهده می شود.

باید دید که خودروسازان در آینده چه راهی را در پیش خواهند گرفت و آیا خودروهای ما از این نیز سنگین تر و ابعاد بزرگ تری خواهد داشت یا خیر؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی