ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
تکنولوژی

بلومبرگ تایید کرد: اپل در حال آزمایش آیفون با پورت USB-C است

اپل از سال 2012 تاکنون گوشی‌های آیفون خود را با پورت لایتنینگ وارد بازار می‌کند، اما بر اساس شایعاتی که تقریبا از سال گذشته شنیده می‌شود، در آینده شاهد گوشی آیفونی با پورت USB به ...

اپل از سال 2012 تاکنون گوشی‌های آیفون خود را با پورت لایتنینگ وارد بازار می‌کند، اما بر اساس شایعاتی که تقریبا از سال گذشته شنیده می‌شود، در آینده شاهد گوشی آیفونی با پورت USB به جای لایتنینگ خواهیم بود. حالا نشریه معتبر بلومبرگ نیز تایید کرده که کوپرتینویی‌ها در حال آزمایش گوشی‌های آیفون با پورت USB-C هستند.

تجهیز آیفون به پورت USB-C از سال 2023

«مارک گورمن» از بلومبرگ تایید می‌کند که اپل در حال آزمایش گوشی آیفو‌نی است که به جای پورت لایتنینگ به پورت USB-C مجهز شده است. البته گورمن توضیح می‌دهد که در دستگاه‌های سال جاری، شاهد چنین تغییری نخواهیم بود و آیفو‌ن مجهز به پورت USB-C حداقل تا سال 2023 وارد بازار نخواهد شد. بنابراین سری آیفون 14 که امسال معرفی خواهند شد نیز همچنان از پورت لایتنینگ بهره خواهند برد.

آیفون

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف و شناخته شده اپل نیز هفته گذشته از تجهیز سری آیفون 15 اپل به پورت USB-C خبر داده بود. کو در گزارش خود با گورمن هم عقیده بود و ادعا داشت که احتمالا از سال 2023 شاهد چنین تغییری در تاریخ گوشی‌های آیفون خواهیم بود.

در طول سال‌های گذشته و البته پس از انتشار اخباری در مورد قانون جدید اتحادیه اروپا، شایعات بسیار زیادی در مورد استفاده اپل از پورت‌ USB-C در گوشی‌های آیفو‌ن منتشر شد. در حال حاضر کوپرتینویی‌ها آیپد مینی، پرو و ایر را به این پورت مجهز کرده‌اند، اما آیفون‌ها همچنان از درگاه لایتنینگ بهره می‌برند.

گفته می‌شود که اتحادیه اروپا در حال کار روی قانونی است که اپل را مجبور به استفاده از فناوری USB-C در سری محصولات خود از جمله آیفو‌ن، آیپد و ایرپاد می‌کند. در صورت تصویب این قانون، تمام دستگاه‌هایی که در اروپا فروخته می‌شوند، باید به پورت USB-C مجهز شده باشند، بنابراین اپل نیز یا باید به طور کلی از این فناوری استفاده کند یا نسخه‌های ویژه‌ای از آیفو‌ن با پورت USB-C فقط برای بازار اروپا تولید کند.

در نهایت بد نیست به این نکته اشاره کنیم که استفاده از پورت USB-C به جای لایتنینگ مزایایی را به همراه دارد و می‌تواند سرعت انتقال فایل‌های کاربران را سریع‌تر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی