ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گلایدر دریایی برقی
محیط زیست

شرکت هواپیمایی هاوایی می‌خواهد گلایدر دریایی تمام برقی با ظرفیت 100 مسافر بسازد

شرکت هواپیمایی هاوایی با شرکت مهندسی پرواز REGENT وارد همکاری شده تا با هم طراحی اولیه نسل بعدی گلایدر دریایی تمام برقی با ظرفیت حمل 100 مسافر را بسازند. اسم این گلایدر الکتریکی «Monarch» خواهد ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

شرکت هواپیمایی هاوایی با شرکت مهندسی پرواز REGENT وارد همکاری شده تا با هم طراحی اولیه نسل بعدی گلایدر دریایی تمام برقی با ظرفیت حمل 100 مسافر را بسازند. اسم این گلایدر الکتریکی «Monarch» خواهد بود و احتمالا تا سال 2028 به‌صورت تجاری وارد بازار می‌شود.

بر اساس بیانیه‌ای که از سمت شرکت REGENT منتشر شده، هواپیمایی هاوایی به اولین همکار آمریکایی آن‌ها در زمینه ساخت Monarch تبدیل می‌شود. «اوی منیس»، مدیر ارشد بازاریابی و ارتباطات هواپیمایی هاوایی می‌گوید: «حمل و نقل نوآورانه بین جزیره‌ها از سال 1929 که کشتی‌های بخار را با هواپیماها جایگزین کردیم، بخش مهمی از کسب و کار ما بوده است. هیجان‌زده‌ایم که از نخستین سرمایه‌گذاران REGENT هستیم و در توسعه بزرگ‌ترین گلایدر دریایی آن‌ها مشارکت خواهیم داشت.»

گلایدر دریایی Monarch آلودگی تولید نمی‌کند

منیس می‌گوید آن‌ها مشتاق همکاری‌های بیشتر با REGENT هستند تا درباره فناوری و زیرساخت‌های لازم به منظور تکمیل برنامه‌ای که برای آینده حمل و نقل پایدار متصورند، اطلاعات بیشتری کسب کنند. گلایدر دریایی Monarch هیچ آلودگی تولید نخواهد کرد و با کمترین هزینه و سروصدا، مسافران را بین جزایر هاوایی جابه‌جا می‌کند.

گلایدر دریایی برقی REGENT
طرح اولیه Monarch

«بیلی تالهایمر»، مدیرعامل REGENT می‌گوید: «گلایدرهای دریایی در زمینه حمل و نقل پایدار منطقه‌ای در جوامعی مثل هاوایی شرایط را متحول خواهند کرد. ما با همکاری نزدیک با شرکای طراح و سرمایه‌گذاران راهبردی خود از جمله هواپیمایی هاوایی، می‌توانیم به‌طور کامل نیازهای همکاران خود را درک کنیم و به آن‌ها اجازه دهیم راهکارهای حمل و نقل بدون آلودگی را برای مشتریانشان ارائه کنند.»

با وجود این که هنوز زمان زیادی لازم است تا این هواپیماها برای حمل و نقل مسافران آماده شوند، اما می‌توان پیش‌بینی کرد که این فناوری چگونه می‌تواند شرایط جابه‌جایی مسافران را در این جزایر متحول کند. اکنون باید منتظر باشیم تا ببینیم در آینده چه اخباری درباره دستاوردها و پیشرفت‌های این پروژه به دست خواهد آمد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی