ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایرپاد USB-C
تکنولوژی

برای اولین بار یک مهندس کیس شارژ ایرپاد را به پورت USB-C مجهز کرد [تماشا کنید]

مهندسی به نام «کن پیلونل» که قبلا اولین آیفون جهان با درگاه USB-C و اولین گوشی اندرویدی با درگاه لایتنینگ را ساخته بود، حالا در پروژه جدیدی به سراغ پیاده‌سازی درگاه USB-C روی ایرپاد رفته ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

مهندسی به نام «کن پیلونل» که قبلا اولین آیفون جهان با درگاه USB-C و اولین گوشی اندرویدی با درگاه لایتنینگ را ساخته بود، حالا در پروژه جدیدی به سراغ پیاده‌سازی درگاه USB-C روی ایرپاد رفته است. او می‌گوید با این کار حالا همه دستگاه‌های اپلی او از USB-C پشتیبانی می‌کنند و لازم نیست مدام کابل‌هایش را عوض کند.

پیلونل در مصاحبه‌ای با وب‌سایت انگجت توضیح داد که هدفش از انجام این پروژه ساده بوده است. او صرفا می‌خواست هیچ‌کدام از دستگاه‌های پیرامونش درگاه لایتنینگ نداشته باشند. با این حال، پروژه افزودن درگاه USB-C به ایرپاد آسان نبود و خروجی کار به اندازه‌ای که پیلونل می‌خواست تمیز نشد.

یکی از چالش‌های پیلونل در ساخت این دستگاه کشف سازوکاری بود که به دیگران اجازه دهد موفقیت او را در دستگاه‌های خود تکرار کنند. این پروژه قرار است در آینده نزدیک به‌طور کامل متن باز شود. این یوتیوبر می‌گوید: «پروژه را طوری ساختم که درگاه به راحتی قابل تعویض باشد. فقط کافیست کانکتور قدیمی لایتنینگ را جدا کنید و به جای آن مدار جدید USB-C را وصل نمایید.»

در نهایت، خروجی پروژه ارزش تلاش‌های پیلونل را داشت. او می‌گوید: «حس خیلی خوبی دارد که بتوانید فقط از یک کابل و یک شارژر برای همه دستگاه‌های اپل استفاده کنید.» بسیاری از کاربران امیدوارند که در آینده به این هدف دست پیدا کنند و فقط با استفاده از یک کابل همه دستگاه‌های خود را شارژ و اطلاعات آن‌ها را منتقل کنند.

ایرپاد USB-C؛ آخرین پروژه اپلی پیلونل

ایرپاد USB-C

پیلونل می‌گوید مهم‌ترین اتفاق برای دستیابی به این هدف جهش آیفون به سمت استفاده از درگاه USB-C خواهد بود: «اگر آیفون بعدی این تغییر را انجام دهد، می‌توانید انتظار داشته باشیم که سایر لوازم جانبی هم به تدریج از خیر لایتنینگ بگذرند.»

افزون بر ویدیوی کوتاه بالا، قرار است در روزهای آینده ویدیوی مفصل‌تری در کانال پیلونل منتشر شود، تا روش تغییر درگاه ایرپاد را با جزئیات بیشتری توضیح دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی