ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پل معلق
علمی

طولانی‌ترین پل عابر پیاده معلق جهان در جمهوری چک افتتاح شد [تماشا کنید]

پل معلق مخصوص عابرین پیاده که «Sky Bridge 721» نام دارد، با طول 720.85 متری در ارتفاع  94.79 متری برفراز دره‌ای بین دو کوه با مناظر طبیعی زیبا در جمهوری چک افتتاح شد. طولانی‌ترین پل ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

پل معلق مخصوص عابرین پیاده که «Sky Bridge 721» نام دارد، با طول 720.85 متری در ارتفاع  94.79 متری برفراز دره‌ای بین دو کوه با مناظر طبیعی زیبا در جمهوری چک افتتاح شد. طولانی‌ترین پل معلق جهان طی دو سال و با هزینه‌ای حدود 8.4 میلیون دلار ساخته شده است.

وقتی باد می‌وزد، پل معلق در آسمان تکان می‌خورد. همانطور که گفته شد طول این پل حدود 721 متر است و نام آن یعنی پل آسمانی 721 یا همان Sky Bridge 721، بخاطر اندازه‌اش انتخاب شده که معادل 2365 فوت است و توانسته عنوان طولانی‌ترین پل معلق جهان را از آن خود کند. این عنوان قبلا متعلق به پل «آروکا» در پرتغال با طول 516 متر یا حدود 1693 فوت بود.

طولانی‌ترین پل عابر پیاده معلق جهان

پل آسمان 721 بر فراز دره‌ای آویزان است که دو کوه را در شمال شرقی جمهوری چک و در نزدیکی مرز این کشور با لهستان به هم متصل می‌‌کند. بیشترین فاصله پل از زمین حدود 95 متر ارتفاع است که در واقع حدود 311 فوت بالاتر از سطح زمین قرار می‌گیرد.

عرض گذرگاه این پل معلق 1.2 متر است که حدود 3.9 فوت می‌شود. همانطور که گفته شد، ساخت این پل دو سال طول کشید و هزینه ساخت آن حدود 200 میلیون کرون چک یا تقریبا برابر با 8.4 میلیون دلار بوده است. افرادی که تجربه عبور از روی این پل معلق را دارند می‌‌گویند وقتی باد می‌وزد حالت معلق بودن پل را در آسمان تجربه می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی