ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متاورس
تکنولوژی

متاورس تا سال 2031 می‌تواند 3 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند

کارشناسان Analysis Group، یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره در سطح جهان پس از بررسی تاثیرات احتمالی متاورس در آینده، تخمین زده‌اند که این فناوری در یک دهه آینده می‌تواند تا 3 تریلیون دلار به اقتصاد ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

کارشناسان Analysis Group، یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره در سطح جهان پس از بررسی تاثیرات احتمالی متاورس در آینده، تخمین زده‌اند که این فناوری در یک دهه آینده می‌تواند تا 3 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند.

در گزارش 45 صفحه‌ای که توسط دو کارشناس Analysis Group منتشر شده، آن‌ها درباره این موضوع توضیح داده‌اند که چرا از متاورس به عنوان جانشین اینترنت یاد می‌شود و چگونه باعث ارتباط تجربیات واقعیت تعمیم‌یافته (XR) با جهان دیجیتال و فیزیکی می‌شود.

تاثیر متاورس در اقتصاد جهانی

متاورس

آن‌ها در گزارش خود همچنین با بررسی دقیق نحوه توسعه این فناوری‌های نوآورانه، تاثیر پولی آن‌ها را از نظر رشد تجارت، ایجاد شغل و توسعه اقتصادی برآورد کردند. به عقیده آن‌ها، اگر متاورس در سال جاری مورد پذیرش عموم قرار بگیرد، سهم تولید ناخالص داخلی (GDP) آن در دهمین سال آغاز به کارش (یعنی 2031)، در ایالات متحده و منطقه آسیا و اقیانوسیه به بالاترین حد خود خواهد رسید.

به گفته آن‌ها، متاورس در تولید ناخالص داخلی این مناطق اقتصادی، سهم 2.3 درصدی خواهد داشت و می‌تواند بیش از 1 تریلیون دلار به GDP مناطق آسیا-اقیانوسیه کمک کند و در سال 2031 به میزان 560 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده کمک کند.

آن‌ها همچنین توضیح داده‌اند این فناوری روی فعالیت‌های اقتصادی اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا، آمریکای لاتین، هند، آفریقای جنوب صحرا و کانادا نیز تاثیرگذار خواهد بود و در مجموع بیش از 3 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی کمک می‌کند.

در نهایت، محققان به این نکته اشاره کرده‌اند که در مسیر تحقق این امر، چالش‌های فنی و سیاستی بسیار زیادی وجود دارد. در واقع اجزای بسیار زیادی باید کنار یکدیگر جمع شوند تا استفاده از متاورس در آینده نزدیک امکان‌پذیر باشد.

از سال گذشته و پس از ری‌برند شرکت فیسبوک به متا، مفهوم «متاورس» مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. البته به مرور زمان، علاقه عمومی نسبت به این فضا کاهش یافت، اما کسب‌وکارها همچنان در حال سرمایه‌گذاری روی متاورس هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی