ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

مجادله ایلان ماسک و مدیرعامل توییتر بر سر میزان کاربران فیک این شبکه اجتماعی

«پاراگ آگراوال»، مدیرعامل توییتر با ارسال توییت جدیدی به نگرانی‌های ایلان ماسک در مورد کاربران فیک و بات‌ها واکنش نشان داد و گفت پیشنهاد او برای اندازه‌گیری میزان دقیق آن با بررسی 100 حساب به ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

«پاراگ آگراوال»، مدیرعامل توییتر با ارسال توییت جدیدی به نگرانی‌های ایلان ماسک در مورد کاربران فیک و بات‌ها واکنش نشان داد و گفت پیشنهاد او برای اندازه‌گیری میزان دقیق آن با بررسی 100 حساب به صورت تصادفی عملی نخواهد بود. در مقابل نیز ماسک به توضیحات او واکنش جالبی نشان داده است.

آگراوال با ارسال رشته توییت جدیدی درباره کاربران فیک توییتر توضیحاتی ارائه کرده است. در بخشی از این توییت آمده:

«تمام برآوردهای انجام شده ما برای چهار فصل گذشته زیر 5 درصد بوده است.»

ایلان ماسک

در ادامه، به عنوان پاسخی برای درخواست ایلان ماسک برای مشخص کردن میزان دقیق کاربران غیرواقعی، آگراوال نوشت:

«متاسفانه نمی‌توان چنین ارزیابی خاصی را به دلیل استفاده از اطلاعات عمومی و خصوصی (که نمی‌توانیم آن‌ها را به اشتراک بگذاریم) توسط واحدهای خارج از شرکت انجام داد. علاوه بر این، حتی نمی‌توان به طور دقیق درک کرد کدام حساب‌ها به عنوان کاربر فعال روزانه محسوب می‌شوند.»

ایلان ماسک هفته گذشته به دلیل مشخص نبودن میزان کاربران غیرفعال توییتر، معامله آن را موقتا متوقف کرد. ثروتمندترین فرد جهان در ادامه مدعی شد که تعداد این اکانت‌ها می‌تواند بیش از 90 درصد کاربران فعال روزانه باشد. تمام این موارد در حالی رخ داده که گفته شده بود ایلان ماسک شاید بتواند بابت خرید توییتر هزینه کمتری بپردازد و البته حالا هم چنین موضوعی را خود ماسک مطرح کرده است.

هرچند ماسک پس از این جریانات در توییت خود گفته بود که «همچنان به معامله متعهد» است، اما هنوز وضعیت آن مشخص نشده است. آگراوال در رشته توییت خود همچنین نوشت:

«ما هفته پیش نتیجه بررسی‌های خود از پیشنهاد ایلان ماسک را به اشتراک گذاشتیم و مشتاقانه منتظر ادامه گفتگو با او و تمام شما هستیم.»

واکنش ایلان ماسک به توضیحات آگراوال

ایلان ماسک

ایلان ماسک یکی از فعال‌ترین کاربران توییتر با بیش از 93 میلیون فالور است و در پاسخ به رشته توییتر مدیر عامل این شبکه اجتماعی، از یک ایموجی استفاده کرد. ماسک همچنین نوشت:

«بنابراین تبلیغ‌کنندگان چگونه متوجه خواهند شد برای پولی که پرداخت می‌کنند، چه چیزی کسب می‌کنند؟ این امر برای سلامت مالی توییتر ضروری است.»

ایلان ماسک

اخیرا برخی برنامه‌های ایلان ماسک برای توییتر تا سال 2028 فاش شده بود که در بین آن‌ها به ویژه کاهش وابستگی به تبلیغات و در عوض ارائه سرویس‌های اشتراکی اشاره شده بود. همچنین او توجه ویژه‌ای به کاهش کاربران فیک و ایجاد نوعی پلتفرم «آزادی بیان» دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی