ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آپدیت اندروید 12.1 مایکروسافت برای ویندوز 11
تکنولوژی

مایکروسافت مشغول آزمایش اندروید 12L برای ویندوز 11 است

به نظر می‌رسد مایکروسافت با جدیت در حال تقویت و بهینه‌سازی همکاری شکل گرفته میان این شرکت و گوگل است زیرا این کمپانی خبر از آپدیتی داده که می‌تواند اپلیکیشن‌های اندرویدی را به شکل روان‌تری ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

به نظر می‌رسد مایکروسافت با جدیت در حال تقویت و بهینه‌سازی همکاری شکل گرفته میان این شرکت و گوگل است زیرا این کمپانی خبر از آپدیتی داده که می‌تواند اپلیکیشن‌های اندرویدی را به شکل روان‌تری روی ویندوز 11 اجرا کند.

آپدیت «زیرسیستم ویندوز برای اندروید» فعلا تنها در دسترس اینسایدرها قرار دارد.

بنابر اخبار موجود، تمرکز این آپدیت روی قابلیت زیربنایی پشتیبانی ویندوز از برنامه‌های اندرویدی است و ظاهرا عرضه عمومی کنونی بر مبنای اندروید 11 تهیه شده است، البته نسخه آزمایشی مورد استفاده مایکروسافت بر مبنای اندروید 12.1 است که با نام اندروید 12L هم شناخته می‌شود.

آپدیت اندروید 12.1 مایکروسافت برای ویندوز 11

آپدیت جدید مایکروسافت چه ویژگی‌هایی دارد؟

از آنجایی که آپدیت مذکور مایکروسافت در جهت یکپارچه‌سازی هرچه بهتر ویندوز و اندروید توسعه داده شده، می‌توان انتظار داشت که از این پس پیام‌های پاپ‌آپ اپلیکیشن‌ها به عنوان اعلان‌های ویندوزی نمایش داده شوند، همچنین به نظر می‌رسد نوار وظیفه ویندوز از این پس می‌تواند اپلیکیشن‌هایی که به میکروفن یا موقعیت رایانه دسترسی دارند را هم نمایش دهد.

به ادعای مایکروسافت، با انتشار این آپدیت اپ‌هایی که قبل ورود ویندوز به حالت standby باز مانده باشند، در صورت خروج از standby نیازی به راه‌اندازی مجدد نخواهند داشت و می‌توانند از همان‌جایی که وظایف خود را متوقف کرده بودند، به سرعت کار خود را از سر بگیرند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده بخش تنظیمات اپ‌ها که برای مدیریت زیرسیستم ویندوز برای اندروید به کار می‌رود را تماما از نو طراحی کرده است، بنابراین دسته‌‌بندی مرتب و منظم تنظیمات می‌تواند تجربه تر و تمیزی را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

آپدیت اندروید 12.1 مایکروسافت برای ویندوز 11

این به‌روزرسانی همچنین بهینه‌سازی‌هایی را در زمینه دسترسی اپ‌ها به دوربین کامپیوتر و قابلیت‌های مرتبط با شبکه به همراه دارد که به کاربر اجازه می‌دهد از طریق اپلیکیشن اندرویدی اجرا شده روی ویندوز به لوازم خانگی هوشمند خود نیز دسترسی داشته باشد.

همانطور که قبلا هم گفته شد، این آپدیت هم اکنون در دسترس تمامی کاربران قرار ندارد. در نهایت باید گفت با اینکه آپدیت مذکور هنوز آماده عرضه نیست، اما تعهد مایکروسافت به همکاری با گوگل و اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز نشانه بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای از آینده این حوزه به شمار می‌رود.  

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی