ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیر طرح هوشمندسازی فروش نان: 900 میلیارد تومان هزینه تجهیزات پروژه شده است

مدیر طرح هوشمندسازی فروش نان از هزینه 900 میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات هوشمند سازی فروش نان خبر داد. به گزارش تسنیم، محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی و مدیر طرح هوشمندسازی نانوایی‌های کشور روز ...

مدیر طرح هوشمندسازی فروش نان از هزینه 900 میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات هوشمند سازی فروش نان خبر داد.

به گزارش تسنیم، محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی و مدیر طرح هوشمندسازی نانوایی‌های کشور روز گذشته در جلسه بررسی هوشمندسازی نانوایی‌ها اعلام کرد: «برای پیشبرد اجرای این طرح ۹۰۰ میلیارد تومان به منظور خرید تجهیزات هزینه شده است.»

کمتر از یک هفته است که با تجهیز ۴۷۰ دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی‌های زنجان طرح آزمایشی هوشمند سازی یارانه نان در استان زنجان آغاز شده است.  

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان، در پی تجهیز 470 دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی های زنجان طرح آزمایشی هوشمند سازی یارانه نان در استان زنجان آغاز شده است. همچنین تا هفته آینده تمامی هزار و 600 نانوایی فعال استان به کارتخوان های هوشمند مجهز می شوند.

روش اجرای هوشمندسازی فروش نان

دولت به نانوایی‌ها آرد را به قیمت آزاد می‌دهد اما در ازای فروشِ نان به نانوایی یارانه می‌دهد. قیمت نان در این طرح هیچ تغییری نمی‌کند و محدودیتی هم در تعداد خرید نان وجود ندارد. همچنین در هنگام پرداختِ پول نان توسط خریدار، مابقی پول همان لحظه از حساب دولت به حساب نانوا واریز می‌شود.

در طرح «هوشمندسازی یارانه نان» نزدیک به ۷۰۰ دستگاه کارتخوان مخصوص نان در نانوایی‌های زنجان نصب شده است.⁣

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان هم بر این باور است که این طرح در جلوگیری از ایجاد رانت و قاچاق آرد بسیار موثر است.

این موضوع در حالی است که دی ماه سال گذشته «مسعود میرکاظمی» با تاکید بر اینکه وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در حال بررسی طرحی برای آماده‌سازی یک سامانه خرید نان برای مدیریت هزینه نان هستند، اعلام کرده بود: «اگر این سامانه راه‌اندازی شود، به راحتی مسئله نان حل خواهد شد.»

اما نگرانی درباره اجرای این طرح هم به مانند همه طرح‌های مبتنی بر اینترنت، سرعت پایین اینترنت کشور و همچنین عدم دسترسی بعضی نقاط به سرویس اینترنت را یادآوری می‌کند.

علاوه بر آن همچنان امکان دور زدن طرح وجود دارد. این طرح در حال حاضر فقط در استان زنجان اجرایی شده و همچنان در پایتخت و دیگر استان‌ها اجرایی نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی