ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رامونا بخش مسئولیت اجتماعی علی‌بابا از 20 هزار دقیقه مشاوره فرزندپذیری عبور کرد

موسسه رامونا، یکی از خدمات مسئولیت اجتماعی شرکت سفرهای علی‌بابا اعلام کرد از آمار 20 هزار دقیقه مشاوره رایگان در حوزه فرزندخواندگی عبور کرده است. شرکت سفرهای علی‌بابا که چندی پیش از آمار موسسه سیمرغ، ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۵

موسسه رامونا، یکی از خدمات مسئولیت اجتماعی شرکت سفرهای علی‌بابا اعلام کرد از آمار 20 هزار دقیقه مشاوره رایگان در حوزه فرزندخواندگی عبور کرده است.

شرکت سفرهای علی‌بابا که چندی پیش از آمار موسسه سیمرغ، از بخش‌های مسئولیت اجتماعی خود گزارش داده بود، اخیرا اعلام کرده است که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های مسئولیت اجتماعی‌اش به نام «رامونا»، از آمار 20 هزار دقیقه مشاوره رایگان توسط متخصصین حوزه فرزندخواندگی عبور کرده است.

رامونا، موسسه‌ای اجتماعی است که خانواده‌های مشتاق و علاقه‌مند را از چالش‌های مراحل فرزندپذیری آگاه کرده و با مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های روان‌شناسی، حقوقی و مددکاری تلاش می‌کند تا امکان موفقیت در این فرآیند به حداکثر برسد.

«فاطمه اشرفی»، مدیر واحد مسئولیت اجتماعی علی‌بابا در رابطه با رامونا گفت:

«واحد مسئولیت اجتماعی علی‌بابا علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی در حوزه کسب‌وکار سازمان در قالب موسسه سیمرغ و تامین سفر برای کودکان بیمار، در زمینه فرزندخواندگی رویایی بزرگ در سر داشت که به‌نوعی از دغدغه شخصی موسس علی‌بابا، «مجید حسینی‌نژاد» سرچشمه می‌گیرد. این رویا امروز در قالب یک مجموعه منسجم به نام رامونا (به معنای نگهبان عاقل) با تسهیل فرزندخواندگی و ترویج فرهنگ آن، در مسیر تحقق است. هدف این موسسه بهره‌مندی همه کودکان از زندگی در خانواده سالم است.»

وی در رابطه با وجه تمایز این موسسه بیان داشت: «رامونا یک مجموعه حمایتی برای والدین فرزندپذیر است؛ به این معنی که از لحظه تولد ایده سرپرستی یک کودک در ذهن افراد تا زمانی که کودک وارد خانواده می‌شود و در ادامه تا مراحل رشد، رامونا با انواع آموزش‌ها و مشاوره‌های حرفه‌ای توسط متخصصین، گام به گام در کنار خانواده است. به‌علاوه صدای رامونا، درگاهی است که والدین به صورت رایگان می‌توانند از متخصصین امر با بالاترین کیفیت مشاوره رایگان دریافت کنند.»

رامونا

رامونا با به‌کارگیری متخصصین حوزه فرزندخواندگی، موفق شده تا در طول سه سال فعالیت خود، امکان تشخیص زودهنگام مشکلاتی چون افسردگی پس از فرزندپذیری در والدین، اختلال پردازش حسی، کمبود توجه و بیش‌فعالی در کودکان پذیرفته‌شده را فراهم کند. به‌این‌ترتیب شروع درمان موردنیاز، بدون فوت وقت انجام شده و رشد حسی کودکان به تاخیر نمی‌افتد.

به دلیل پیچیدگی‌های مقوله فرزندپذیری و چالش‌های بسیارش، خانواده‌ها در هر مرحله از این فرآیند، از تصمیم‌گیری تا حضور کودک در خانواده و مسیر رشد، نیازمند حمایت، دریافت مشاوره یا افزایش آگاهی هستند.

به گفته این موسسه، سه ماموریت اصلی رامونا در این مسیر، حمایت از والدین فرزندپذیر، فراهم کردن آموزش و افزایش آگاهی در خانواده یا مراکز شبه‌خانواده و تقویت و ترویج فرهنگ فرزندخواندگی تعریف شده است. به عبارت دیگر رسالت آن‌ها، پوشش این فقدان بزرگ و تسهیل چالش‌های کلیدی مشابه برای خانواده‌ها است.

خانواده‌های فرزندپذیر می‌توانند برای دریافت مشاوره، در روزهای زوج از ساعت ده صبح تا یک بعدازظهر با صدای رامونا به شماره 77757294-021 تماس بگیرند. به طور معمول در این مشاوره‌ها، موضوعاتی چون مسائل حقوقی و قانونی مرتبط با فرزندپذیری،‌ فرزندپروری آگاه از آسیب، بیان حقیقت فرزندخواندگی، تسهیل ورود کودک به خانه، اختلالات روان‌شناختی کودکان و بزرگسالان مطرح می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی