ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس تنها در 5 ماه 115 میلیارد دلار ضرر کردند

از ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس معمولا به عنوان ثروتمندترین افراد جهان یاد می‌شود. با این وجود، در حالی که تقریبا نیمی از سال 2022 را پشت سرگذاشته‌ایم، بیزینس اینسایدر گزارش می‌دهد که ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

از ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس معمولا به عنوان ثروتمندترین افراد جهان یاد می‌شود. با این وجود، در حالی که تقریبا نیمی از سال 2022 را پشت سرگذاشته‌ایم، بیزینس اینسایدر گزارش می‌دهد که آن‌ها به همراه بسیاری افراد دیگر که در لیست ثروتمندترین افراد جهان حضور دارند، میلیاردها دلار از ثروت خود را دست داده‌اند.

طبق این گزارش، ماسک، بزوس و گیتس در پنج ماه گذشته به دلیل سقوط بازار سهام، مجموعا 115 میلیارد دلار از دارایی خود را از دست داده‌اند. بر اساس شاخص میلیاردهای بلومبرگ، دارایی ماسک 46.6 میلیارد دلار، دارایی بزوس 53.2 میلیارد دلار و دارایی گیتس 15.1 میلیارد دلار کاهش یافته است.

ایلان ماسک

ثروت فعلی ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس

با این وجود تا روز جمعه ثروت ماسک 224 میلیارد دلار، بزوس 139 میلیارد دلار و گیتس 123 میلیارد دلار اعلام شده است.

همچنین ثروت «برنار آرنو»، رئیس شرکت تولیدکننده کالاهای لوکس فرانسوی LVMH و سومین فرد ثروتمند جهان، از ژانویه تاکنون 44.7 میلیارد دلار کاهش یافته و به 133 میلیارد دلار رسیده است.

بیش از یک سال پیش، درست زمانی که جهان در حال مقابله با همه‌گیری کرونا بود، شرکت‌هایی که توسط ماسک، بزوس و گیتس تاسیس شده بودند، رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کردند و ثروت شخصی آن‌ها روند صعودی در پیش گرفته بود. تسلا، شرکت خودروسازی ایلان ماسک هرچند قرار بود با مشکلاتی مواجه شود، اما رشد بسیار زیادی کرد و او را نه تنها به ثروتمندترین فرد جهان، بلکه به چهره سال مجله Time در 2021 نیز تبدیل کرد.

اما حالا نه تنها بازار سهام، بلکه بازار رمزارزها هم روزهای پرتلاطمی را پشت سر می‌گذارد. قیمت سهام اکثر شرکت‌های فناوری سقوط کرده که نتیجه‌اش کاهش ثروت چشمگیر سرمایه‌گذاران آن‌هاست. به عنوان مثال، سهام آمازون که در ژانویه امسال به بالای 3000 دلار رسیده بود، حالا ارزشی نزدیک به 2300 دلار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی