ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سامانه‌های شهرداری تهران همچنان در اختلال: ارائه خدمات آنلاین به صورت موقت محدود شده است

در حالی که 4 روز از حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران می‌گذرد، هنوز اختلال پابرجا بوده و امکان استفاده از خدمات آنلاین شهرداری وجود ندارد. در حال حاضر تنها صفحه اول سایت شهرداری تهران ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۵

در حالی که 4 روز از حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران می‌گذرد، هنوز اختلال پابرجا بوده و امکان استفاده از خدمات آنلاین شهرداری وجود ندارد. در حال حاضر تنها صفحه اول سایت شهرداری تهران بازگردانده شده و امکان مراجعه به هیچ یک از بخش‌های این وبسایت وجود ندارد.

ظهر روز پنجشنبه 12 خرداد ماه، سامانه‌های شهرداری تهران مورد حمله سایبری قرار گرفته و سایت شهرداری تهران از دسترس خارج شد. با وجود گذشت 4 روز از این حمله، اختلال‌ها همچنان پابرجا است. در همین راستا مرکز ارتباطات شهرداری تهران اطلاعیه‌ای را صادر و از ادامه‌دار بودن این اختلال خبر داده است.

«در روزهای اخیر حملات خرابکارانه به برخی سامانه‌های خدماتی شهر تهران با هدف ایجاد نارضایتی و اختلال در خدمت‌رسانی به مردم صورت گرفت که در همان لحظات ابتدایی توسط کارشناسان فنی، تشخیص و کنترل بر فرآیندها و سامانه‌ها ایجاد شد. با این حال در حال حاضر برخی از این سامانه‌ها برای اطمینان بیشتر از پایداری و خدمت‌رسانی حداکثری به صورت موقت محدود شده است. به محض اطمینان کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و نهادهای مسئول، این سامانه‌ها به فرآیند خدمت رسانی به مردم تهران ادامه خواهند داد.»

بنا براین اطلاعیه، شهروندان تهرانی در صورت بروز هرگونه اختلال یا مشاهده اشکال در سامانه‌ها و خدمات شهرداری تهران می‌توانند با تماس با شماره 137 موارد را گزارش کنند.

همچنین شهرداری تهران برای مشکلات احتمالی از شهروندان عذرخواهی و اعلام کرده است حداکثر تلاش خود را برای تداوم خدمت‌رسانی مطلوب خواهد داشت.

در حال حاضر تنها صفحه اول سایت شهرداری تهران در دسترس قرار گرفته است اما سایر صفحات و لینک‌های آن در دسترس نیست. افراد با کلیک روی هر بخش، مجددا به صفحه اصلی بازگردانده می‌شوند.

اما نکته قابل توجه آن جا است که به نظر می‌رسد برای بازگرداندن همین صفحه اصلی هم از سایت آرشیو اینترنت "archive.org" استفاده کرده‌اند.

سایت شهرداری تهران

بررسی کد وبسایت شهرداری تهران نشان می‌دهد که صفحه اصلی این سایت در حال حاضر آرشیو ثبت شده در archive.org طی 17 اردیبهشت ماه جاری است که ساعت 17 روز گذشته بازیابی شده است.

برخی کاربران فضای مجازی احتمال می‌دهند علت این موضوع، عدم دسترسی به فایل‌های بکاپ سایت شهرداری تهران است. مشخص نیست این عدم دسترسی موقتی بوده یا دائمی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی