اسنوا در اکوسیستم نوآوری به دنبال چه می‌گردد؟

اسنوا در اکوسیستم نوآوری به دنبال چه می‌گردد؟

جهان رقابت در حال تغییر است. سخت افزارها به اندازه کافی رشد کرده‌اند که بتوانند در سبک‌های زندگی هر فردی با هر دیدگاهی جا بگیرند اما در حیطه‌های نرم افزاری موضوع همچنان مسیر بسیاری را در پیش دارد.

انقلاب فکری امروزه در انتظارات مخاطبان نشان داده که برای ارتقا سطح تعامل با آن ها همچنان فضاهای بسیار برای کشف مانده است. هوش مصنوعی، مسیری جدید برای دستیابی به چنین مراحلی است.

هیجان استفاده از هوش مصنوعی از پیش‌بینی معاملات تا کنترل دقیق فرآیندهای مکانیکی ربات‌ها و کارخانجات بسیار مشهود است و واقعا نیز کاربردی است. کاهش هزینه‌های عملیات‌ها و حتی ریسک ناشی از تصمیمات مرتبط با آن‌ها نشان داده است که می‌تواند بسیار دوست داشتنی باشد.

یکی از این کاربردها، استفاده از هوش مصنوعی در خانه‌هاست. از کنترل فضاهای خانه تا دریافت دستورات خرید و پرداخت، همگی بهانه‌های زیادی را برای حضور این تکنولوژی فراهم آورده است.

در ایران، صنایع مرتبط، همچنان با کاربردی کردن این موضوع فاصله بسیاری دارند هرچند در اکوسیستم نوآوری ایران، بحثی داغ و جذاب است که پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

اسنوا نیز تصمیم گرفته‌ در این روند، نقشی جدی‌تر داشته باشند. تلویزیون‌های آن توانسته است در تشخیص دستورات کاربرانش و جستجو محتواها و اجرای عملیات های مورد نیاز، پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته باشد و آنچه از سخنان مدیران ارشد این شرکت برداشت می‌شود، ظاهرا هم قرار نیست به تلویزیون‌ها محدود باشد.

اسنوا این نقش را به واسطه سرمایه‌گذاری در جذب افراد و تیم‌های نخبه، توسعه زیرساخت‌های آزمایشگاهایی مانند هوش مصنوعی و IoT و عمیق کردن تکنولوژی‌های تولیداش به دست آورده است. سیستم عامل جدید تلویزیون‌های اسنوا که حتی در سایزهای 43 اینچ آن از تابستان سال گذشته دیده می‌شود، نشان می‌دهد که قرار نبوده این یک ویژگی اجاره‌ای برای یک فروشی نمایشی باشد و این تکنولوژی است که اصفهانی‌ها واقعا توانسته‌اند، دانشی در این حیطه را در اختیار بگیرند. از سوی دیگر، توسعه مرکز داده و سرمایه‌گذاری در یک استارتاپ پیشرو در این حیطه نیز توانسته سرعت توسعه استفاده از هوش مصنوعی را در اسنوا، شدت بخشد و تلویزیون ها را به یک سیستم عامل جدید (Custome OS) مجهز کند. سیستمی که علاوه بر توان درک دستورات صوتی، قدرت جستجو و اجرا در حیطه بسیار گسترده‌ای از محتواها را نیز دارد. از جستجو در فیلم و موسیقی تا اخبار و اطلاعات که با هر بار استفاده، عمق دقت آن برای دستور دهنده افزایش می‌یابد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.