ایلان ماسک این هفته اولین جلسه خود با کارکنان توییتر را برگزار می‌کند

ایلان ماسک این هفته اولین جلسه خود با کارکنان توییتر را برگزار می‌کند

ایلان ماسک برای اولین بار از زمان اعلام خرید توییتر با مبلغ 44 میلیارد دلار، پنجشنبه همین هفته با کارکنان این شبکه اجتماعی جلسه‌ای برگزار خواهد کرد که در این جلسه پاسخگوی سوال پرسنل خواهد بود.

مدیرعامل توییتر، «پاراگ آگراوال» در یک ایمیل این موضوع را به کارکنان اطلاع داده و گفته آن‌ها می‌توانند پیش از برگزاری این جلسه، سوالات خود از ایلان ماسک را ثبت کنند. سخنگوی توییتر برگزاری چنین جلسه‌ای را تایید کرده است.

اولین جلسه ایلان ماسک با پرسنل توییتر

برای اولین بار ثروتمندترین فرد جهان از زمان اعلام خرید توییتر، می‌خواهد به صورت مستقیم با کارکنان این شبکه اجتماعی جلسه داشته باشد. البته این جلسه زیر سایه تهدید ایلان ماسک مبنی بر فسخ قرارداد خواهد بود.

چند هفته پیش ماسک تهدید کرده بود که اگر توییتر ثابت نکند تعداد ربات‌ها یا همان کاربران فیک زیر 5 درصد است، دیگر خبری از معامله نخواهد بود. تیم حقوقی ماسک توییتر را متهم به عدم ارائه اطلاعات کرده بود؛ بندی که ظاهرا در قرارداد ثروتمندترین فرد جهان با این شبکه اجتماعی وجود دارد.

ایلان ماسک توییتر

درباره این رفتار ایلان ماسک گمانه‌زنی‌های متفاوتی وجود دارد. برخی کارشناسان این کار را تلاشی برای مذاکره مجدد و شکستن قیمت می‌دانند و تعدادی دیگر می‌گویند که ماسک از خرید توییتر منصرف شده و به دنبال بهانه‌ای برای فسخ قرارداد است. بنابراین نمی‌توان قاطعانه درباره اهداف ایلان ماسک صحبت کنیم.

اگرچه شاید بطور دقیق از اهداف ثروتمندترین مرد جهان اطلاعی نداشته باشیم، اما تاثیرگذاری بهانه‌جویی‌های اخیرش به خوبی روی قیمت سهام توییتر قابل مشاهده است. در قرارداد پیشنهادی ایلان ماسک، قیمت هر سهام توییتر برابر 54.20 دلار درنظر گرفته شده، در حالی هم اکنون هر سهام این شبکه اجتماعی با قیمت 37.03 دلار معامله می‌شود که این یعنی کاهش چشمگیر ارزش توییتر.

باید منتظر ماند و دید در این جلسه چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و ایلان ماسک حرفی از برنامه‌های آینده‌اش می‌زند یا اینکه فقط پاسخگوی سوالات کارکنان خواهد بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.