ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مک بوک پرو M2
تکنولوژی

عرضه برخی از مدل‌های مک‌بوک پرو M2 تا دهه دوم مرداد به تعویق افتاد

اپل بالاخره اواخر هفته گذشته اعلام کرد که ثبت سفارش برای مک‌بوک پرو 13 اینچی M2 از روز جمعه شروع می‌شود. ولی حالا کاربرانی که برای خرید این دستگاه به وب‌سایت این شرکت مراجعه کرده‌اند، ...

اپل بالاخره اواخر هفته گذشته اعلام کرد که ثبت سفارش برای مک‌بوک پرو 13 اینچی M2 از روز جمعه شروع می‌شود. ولی حالا کاربرانی که برای خرید این دستگاه به وب‌سایت این شرکت مراجعه کرده‌اند، می‌گویند زمان‌بندی تحویل این دستگاه با تاخیرهایی روبرو است.

برخی از پیکربندی‌های سفارشی مک‌بوک پرو M2 با حافظه رم بالاتر تا ماه اوت به دست خریداران نخواهد رسید. همه مک‌بوک پروهای 13 اینچی بازار آمریکا با 24 گیگابایت رم در بازه زمانی 3 تا 10 اوت (12 تا 19 مرداد) به کاربران تحویل داده می‌شوند.

کدام مدل‌های مک‌بوک پرو M2 زودتر به بازار می‌آیند؟

پیکربندی‌های از پیش تعیین‌شده این لپ‌تاپ از روز عرضه یعنی از 24 ژوئن (3 تیر) در دسترس خریداران قرار می‌گیرند، اما سایر ظرفیت‌های حافظه و SSD زودتر از ماه ژوئیه (دهه دوم تیر ماه) عرضه نخواهند شد. با توجه به چالش‌های اپل در زنجیره تامین مک، چندان عجیب نیست که مک‌بوک پرو 13 اینچی جدید با تاخیر در تاریخ عرضه روبرو شده است.

مک بوک پرو M2

در حال حاضر حتی مک‌بوک پروهای 14 و 16 اینچی هم در پیکربندی‌های سفارشی گاهاً در برخی مدل‌ها تا اواسط ماه اوت در دسترس قرار نمی‌گیرند. اپل می‌گوید مشکل تامین محصولات می‌تواند مربوط همه‌گیری جهانی کرونا باشد که بر کمبود قطعات و مشکلات تولید اثر گذاشته است.

«لوکا مایستری»، مدیر ارشد امور مالی اپل در گزارش مالی ماه آوریل این شرکت اعلام کرد که کوپرتینویی‌ها انتظار دارند مشکلات زنجیره تامین تا فصل سوم سال مالی 2022 ادامه پیدا کند. اپل در فصل دوم امسال با مشکلاتی برای تامین سفارشات روبرو بود و انتظار می‌رود که شرایط در ادامه سال بدتر شود.

محدودیت‌های زنجیره تامین احتمالا هزینه‌ای 4 تا 8 میلیارد دلاری را به اپل تحمیل خواهد کرد و بر بسیاری از دسته‌بندی‌های محصولی این شرکت اثر خواهد گذاشت. کوپرتینویی‌ها هنوز تاریخی را برای عرضه مک‌بوک ایر M2 اعلام نکرده‌اند، اما با توجه به مشکلاتی که در سال 2022 به وجود آمده، احتمالا این دستگاه هم عرضه محدودی خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی