ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نارنجک انداز SSW40
علمی

اولین نارنجک‌انداز خودکار دنیا در اندازه‌ای شبیه تفنگ‌های معمولی معرفی شد

شرکت آلمانی «راین‌متال» (Rheinmetall) از نارنجک‌انداز دستی جدیدی رونمایی کرده که Squad Support Weapon 40 یا به اختصار SSW40 نام دارد. این محصول با وزن و اندازه‌ای تقریبا مشابه سایر سلاح‌های تهاجمی است و به ...

شرکت آلمانی «راین‌متال» (Rheinmetall) از نارنجک‌انداز دستی جدیدی رونمایی کرده که Squad Support Weapon 40 یا به اختصار SSW40 نام دارد. این محصول با وزن و اندازه‌ای تقریبا مشابه سایر سلاح‌های تهاجمی است و به عنوان اولین نارنجک‌انداز خودکار دنیا معرفی شده است.

نارنجک‌اندازها معمولا برای پرتاب مهمات کالیبر بالا استفاده می‌شوند و استفاده از آن‌ها در گذشته نیازمند یک تیم مخصوص و وسیله‌ای برای حمل این دستگاه بود. اما با پیشرفت فناوری این قطعات هم کوچک و کوچک‌تر شده‌اند. حالا راین‌متال با SSW40 به جایی رسیده که می‌توان نارنجک‌اندازها را مثل یک تفنگ معمولی حمل و به راحتی از آن‌ها استفاده کرد.

نارنجک‌انداز SSW40 لگد کمتری دارد

راین‌متال مدعی است که لگد این سلاح را کاهش داده و برای شلیک مهمات 40 میلی‌متری شتاب پایین از سیستم تنظیم خودکار لگد استفاده می‌کند. البته SSW40 همچنان برای شلیک باید روی شانه بنشیند اما با برخورداری از خشاب نارنجکی، شبیه تفنگ‌های تهاجمی عمل می‌کند. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که SSW40 اولین نارنجک‌انداز خودکار دنیاست؛ یعنی تا زمانی که انگشت را از روی ماشه رها نکنید یا خشاب تمام نشود، شلیک ادامه پیدا می‌کند.

نارنجک انداز SSW40

این سلاح می‌تواند در دامنه 900 متری پرتاب نارنجک داشته باشد و حتی مهمات خود را در هوا منفجر کند. SSW40 می‌تواند با مهمات شتاب متوسط (MV) که توسط راین‌متال توسعه داده می‌شوند هم کار کند. این شرکت می‌گوید مهمات آن‌ها قادر به ایجاد روشنایی، دود، صدا و عبور از در است و می‌تواند به مقابله با تانک‌ها برود.

راین‌متال اطمینان دارد که مهمات جدید آن‌ها در سال 2023 عرضه می‌شود و SSW40 می‌تواند در برابر وسایل نقلیه زرهی وزن متوسط مفید باشد. خشاب این نارنجک‌انداز می‌تواند در نبردهای نامتقارن به سرعت تعویض شود و حتی در نبردهای نزدیک به کار آید.

نارنجک‌انداز SSW40 با در نظر داشتن لوازم جانبی از جمله ماژول‌های لیزری، سیستم‌های کنترل آتش و برنامه‌ریزهای مادون قرمز برای حمایت هوایی طراحی شده است. راین‌متال اخیرا از یک تانک جنگی پیشرفته و کشنده هم رونمایی کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • عمادرضا شکرزاده
    عمادرضا شکرزاده | ۱ تیر ۱۴۰۱

    هه، خیلی وقت بود تو GTA داشتمش 😏 😅

مطالب پیشنهادی