ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گیت‌هاب ابزار Copilot را عرضه کرد: با کمک هوش مصنوعی کدنویسی کنید

پلتفرم گیت‌هاب ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی خود را منتشر کرد؛ Copilot که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند خط بعدی کد را بنویسند. البته سال گذشته میلادی پیش نمایش این ابزار که با همکاری OpenAI توسعه ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

پلتفرم گیت‌هاب ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی خود را منتشر کرد؛ Copilot که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند خط بعدی کد را بنویسند. البته سال گذشته میلادی پیش نمایش این ابزار که با همکاری OpenAI توسعه یافته را دیده بودیم اما حالا بطور عمومی برای تمام توسعه‌دهندگان در دسترس است.

هزینه این ابزار گیت هاب ماهانه برابر 10 دلار است و بصورت سالانه برای استفاده از آن باید 100 دلار هزینه کنید. البته می‌توانید به صورت آزمایشی 60 روز بطور رایگان از آن استفاده کنید.

این ابزار زمانی که توسعه‌دهنده در حال نوشتن کد در یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) مانند ویژوال استودیو کد است، خط بعدی را به وی پیشنهاد می‌کند. Copilot همچنین می‌تواند متدهای کامل و الگوریتم‌های پیشرفته را به همراه کد بویلرپلیت (Boilerplate) به توسعه‌دهنده پیشنهاد کند.

ابزار Copilot گیت‌هاب

پیش از 1.2 میلیون توسعه‌دهنده در 12 ماه گذشته برای استفاده از پیش نمایش این ابزار ثبت‌نام کردند و این ابزار برای دانش‌آموزان و دانشجویان تایید شده و همچنین نگه‌دارندگان پروژه‌های متن باز محبوب، رایگان باقی می‌ماند. به گفته گیت‌هاب، در فایل‌هایی که این ابزار فعال است، 40 درصد کدها توسط Copilot نوشته می‌شوند.

گیت‌هاب Copilot

به گفته مدیرعامل گیت‌هاب، «توماس دومکه» ابزارهای کمک مبتنی بر هوش مصنوعی بنیاد توسعه نرم افزار را تغییر می‌دهند:

«درست مانند ظهور کامپایلرها و متن باز، باور داریم که کدنویسی به کمک هوش مصنوعی ماهیت و بنیاد توسعه نرم افزار را بطور چشمگیری تغییر می‌دهد و توسعه‌دهندگان به یک ابزار جدید برای کدنویسی سریع‌تر و راحت‌تر دسترسی پیدا می‌کنند، بنابراین می‌توانند زندگی شادتری داشته باشند.»

این ابزار هوش مصنوعی نتیجه همکاری مایکروسافت با OpenAI است و ردموندی‌ها در آن 1 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این ابزار مبتنی بر OpenAI Codex توسعه یافته که از نسل الگوریتم تولید زبان مطرح GPT-3 به حساب می‌آید.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که روی ابزارهای خودکارسازی مبتنی بر هوش مصنوعی برای کدنویسی کار می‌کند. برای مثال سال گذشته دیپ‌مایند که متعلق به گوگل است، از سیستم هوش مصنوعی «AlphaCode» برای نوشتن برنامه‌های کامپیوتری در سطح رقابتی پرده‌برداری کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی