ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: اینترنت ویژه کودکان تا دو هفته آینده ارائه خواهد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که به منظور رفع دغدغه‌های فرهنگی والدین، اینترنت ویژه کودکان طی یک تا دو هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد. به گفته او با فعال‌سازی این سرویس محدودیت‌هایی ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که به منظور رفع دغدغه‌های فرهنگی والدین، اینترنت ویژه کودکان طی یک تا دو هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد. به گفته او با فعال‌سازی این سرویس محدودیت‌هایی برای دسترسی کودکان اعمال می‌شود تا این دسته از کاربران در معرض محتواهای نامناسب قرار نگیرند.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات درباره جزئیات جدید برنامه این وزارتخانه برای ایمن‌سازی فضای مجازی و ارائه سرویس‌های ویژه کودکان گفت: «وزارت ارتباطات به زودی اینترنت ویژه کودکان و نوجوانان را در اختیار خانواده‌های ایرانی قرار می‌دهد».

او در مورد شیوه استفاده از سرویس فضای مجازی ویژه کودکان اظهار داشت کاربران می‌توانند از طریق کد USSD و نرم‌افزارهای مدیریت سیم‌کارت، از اینترنت کودک استفاده کنند:

«با فعال‌سازی این سرویس محدودیت‌هایی برای دسترسی کودکان اعمال می‌شود تا این دسته از کاربران در معرض محتواهای نامناسب قرار نگیرند. امکان تغییر شیوه دسترسی به حالت بزرگسال در هر لحظه فراهم است و والدین هر زمان که بخواهند می‌توانند از سرویس بزرگسالان استفاده کنند. این سرویس ظرف یک یا دو هفته آینده رونمایی می‌شود.»

به گفته زارع‌پور این سرویس، اینترنت کاملا ایمن و بر اساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی طراحی شده است: «وزارت ارتباطات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی مکلف به ایجاد محیط سالم و ایمن برای کودکان در فضای مجازی است. در همین راستا سرویس‌های ویژه‌ای در آینده نزدیک رونمایی می‌شود تا خانواده‌ها با خیالی آسوده اجازه حضور کودکان خود را فضای مجازی را بدهند.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اکنون دغدغه کاربران نسبت به گذشته تغییر کرده است اعتقاد دارد تغییر ذائقه کاربران، اصلاح ساختارهای فضای مجازی با سختی‌های زیادی مواجه است: «با این حال وزارت ارتباطات بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی و وظیفه شرعی و قانونی این سازمان زیرساخت ایمن‌سازی اینترنت را آماده کرده است.»

در حالی قرار است اینترنت پاک کودک و نوجوان تا دو هفته آینده در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد که پیش از این وزیر ارتباطات در آبان سال گذشته و طی دیدار با مراجع تقلید، وعده داده بود این سرویس تا پایان سال 1400 در اختیار افراد قرار گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • molavy
  molavy | ۱ تیر ۱۴۰۱

  اینترنت فیبر چی شد پس
  تو همین وحیدیه وسط تهران درخواست ثبت کردیم ۹ ماه پیش
  بعد ۹ ماه میگن زیرساخت نداریم، درخواست رد شد
  ۱۹۵ هم شکایت ثبت کردیم انگار نه انگار
  انحصار درست کردید و مردم رو گرفتار کردید

مطالب پیشنهادی