ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 8
تکنولوژی

مایکروسافت از 20 دی ماه دیگر از ویندوز 8.1 پشتیبانی نمی‌کند

مایکروسافت از ماه آینده، پیغام‌هایی را برای کاربران ویندوز 8.1 ارسال خواهد کرد تا به آن‌ها اطلاع‌رسانی کند، پشتیبانی از این سیستم عامل در تاریخ 20 دی ماه 1401 پایان خواهد یافت. غول نرم‌افزاری ابتدا ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۵

مایکروسافت از ماه آینده، پیغام‌هایی را برای کاربران ویندوز 8.1 ارسال خواهد کرد تا به آن‌ها اطلاع‌رسانی کند، پشتیبانی از این سیستم عامل در تاریخ 20 دی ماه 1401 پایان خواهد یافت.

غول نرم‌افزاری ابتدا پنج سال پیش و در سال 2016 پشتیبانی از ویندوز 8 را پایان داده بود، اما به پشتیبانی از ویندوز 8.1 تا ژانویه 2023 ادامه می‌دهد. با این وجود، مایکروسافت برای ویندوز‌ 8.1 به‌روزرسانی امنیتی توسعه‌یافته (ESU) منتشر نخواهد کرد، بنابراین کسب‌و‌کارها مجبور خواهند بود تا بدون به‌روزرسانی‌های امنیتی، از این سیستم عامل استفاده کنند.

ویندوز 8

در گذشته نیز مایکروسافت برای اطلاع به کاربران در مورد پایان پشتیبانی از ویندوز 7 اعلان‌های مشابهی را برای آن‌ها ارسال کرده بود.

با این وجود، کاربران ویندوز 8.1 باید سیستم عامل یا سیستم خود را ارتقا دهند. مایکروسافت اطلاع‌رسانی کرده که اکثر دستگاه‌هایی که از ویندوز‌ 8.1 پشتیبانی می‌کنند، به دلیل مشخصات مورد نیاز، از ویندوز‌ 11 پشتیبانی نمی‌کنند.

تمایل مایکروسافت به فراموشی ویندوز 8

ویندوز 8 رویکرد جدیدی را پیش گرفته بود و مایکروسافت در آن نسخه سنتی دسکتاپ و دکمه Start را تا حد زیادی کنار گذاشته بود که این تغییر چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفت. در این شرایط، ویندوز 8‌.1 به عنوان به‌روزرسانی جدیدی برای ویندوز‌ 8‌ معرفی شد که در آن دکمه Start یک بار دیگر به همان شیوه سابق بازگشته بود.

ویندوز 8

علی‌رغم پیشرفت‌های ارائه شده در ویندوز‌ 8‌.1، بسیاری از کاربران و حتی خود ردموندی‌ها تمایل دارند تا دوران ویندوز 8‌ را فراموش کنند. با این وجود، سال 2015 ویندوز 10 منتشر شد که در آن بسیاری از مشکلات نسخه قبلی کاملا کنار گذاشته شده بودند و در ویندوز 11 بسیاری از مشکلات سیستم عامل مایکروسافت در چند دهه گذشته، کنار گذاشته شدند.

در این شرایط به نظر می‌رسد که بسیاری از این کاربران به ویندوز 10 نقل مکان خواهند کرد که تا 14 اکتبر 2025 پشتیبانی می‌شود، یعنی 22 مهر سال 1402.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی