ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گودوود
خودرو

رانندگی با حرکات سر؛ نمایش یک فناوری جدید در فستیوال GOOD WOOD

همگام با توسعه سیستم‌های خودران، فناوری رانندگی نیز در حال پیشرفت است. یکی از جنبه‌های این فناوری امکان هدایت خودرو با سر است. این فناوری به یکی از رانندگان سابق دنیای اتومبیلرانی اجازه داده است ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

همگام با توسعه سیستم‌های خودران، فناوری رانندگی نیز در حال پیشرفت است. یکی از جنبه‌های این فناوری امکان هدایت خودرو با سر است. این فناوری به یکی از رانندگان سابق دنیای اتومبیلرانی اجازه داده است تا یک مک لارن را در فستیوال سرعت گودوود هدایت کند. هدایت خودرو بدون نیاز به دست و پا بوده است و راننده تنها با حرکت سر مک لارن را در پیست تپه گودوود هدایت کرد.

نام این راننده سام اشمیت است، راننده سابق تیم ایندی که در سال 2000 دچار ضایعه نخاعی شد. سام اشمیت هنگام انجام دور تمرینی در مسابقات پلژیک تصادف کرد و از آن زمان تاکنون فلج بوده است. او موسس و مدیر تیم مسابقه‌ای Arrow McLaren SP است و اکنون خود نیز به هدایت خودروهای مسابقه‌ای تیمش مشغول شده است.

Arrow McLaren SP

خودروی مورد آزمایش یک دستگاه مک لارن 720S اسپایدر است. این خودرو توسط Arrow Electronics به دوربین‌های مادون قرمز مجهز شده بود. این دوربین‌ها از طریق حرکات سر و تشخیص نفس راننده، خودرو را کنترل می‌کنند. تغییر جهت خودرو با استفاده از حرکات سر انجام می‌گیرد، در حالی که دم و بازدم نقش گاز و ترمز را ایفا می‌کنند. علاوه بر دوربین‌های مادون قرمز، یک ربات پوشیدنی به نام SAM Suit نیز راننده معلول را قادر به راه رفتن می‌کند.

تاریخچه فناوری رانندگی هدایت خودرو با حرکات بدن

فناوری رانندگی هدایت خودرو با تنفس و حرکات سر موضوع جدیدی نیست. پیش از این و در سال 2016، نخستین راننده جهان موفق به استفاده از این فناوری شد. این راننده آمریکایی موفق شد تا با استفاده از این فناوری، شورولت کوروت را در اتوبان‌های نوادا براند. این فناوری می‌تواند قدرت هدایت خودرو را در اختیار افراد معلول قرار دهد، افرادی که به دلیل نقص جسمانی قادر به هدایت اتومبیل‌ها نیستند.

Arrow Electronics

سخنگوی Arrow Electronics در گفتگو با خبرنگاران، این فناوری رانندگی را رقیبی برای سیستم‌های خودران دانست. فناوری سیستم‌های خودران اکنون در سطح 3 قرار دارد و فاصله آن با خودمختاری کامل یا سطح 5 بسیار زیاد است. بنابراین توسعه فناوری رانندگی رباتیک می‌تواند زودتر از رانندگی خودمختار به نتیجه برسد. Arrow Electronics در صورت تمایل، این فناوری رانندگی را برای توسعه در اختیار دیگران قرار خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی