ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد (بروزرسانی: حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد)

وبسایت سه کارخانه فولادی کشور در خوزستان، اصفهان و هرمزگان از صبح امروز با اختلال مواجه شده است. براساس آنچه که در کانال رسمی فولاد خوزستان نوشته شده این شرکت مورد حمله سایبری واقع شده ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۶ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

وبسایت سه کارخانه فولادی کشور در خوزستان، اصفهان و هرمزگان از صبح امروز با اختلال مواجه شده است. براساس آنچه که در کانال رسمی فولاد خوزستان نوشته شده این شرکت مورد حمله سایبری واقع شده است. مدیرعامل این شرکت نیز حمله سایبری به سه شرکت تولیدی فولاد در اصفهان، خوزستان و هرمزگان را تایید کرد.

آنطور که «جماران» گزارش داده است، امروز شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفته است. این شرکت حوالی ساعت 6 صبح با انتشار اطلاعیه‌ای در کانال تلگرامی خود، اعلام کرده به دنبال تهاجمات سایبری علیه شرکت فولاد خوزستان و بنابر ارزیابی کارشناسان ذیربط، شرکت فولاد خوزستان به دلایل معضلات فنی قادر به ادامه فعالیت نبوده و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

حمله سایبری فولاد خوزستان

مشخص نیست این اطلاعیه آیا از سوی مسئولان وابسته به فولاد خوزستان منتشر شده یا در طی حمله سایبری، کانال تلگرامی آن‌ها نیز در اختیار هکرها قرار گرفته است.

براساس قوانین سازمان بورس، هرگونه تغییر در فعالیت شرکت‌های حاضر در بورس نیاز به اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی دارد. حتی شایعات منتشر شده که اثر مهمی روی تصمیم سهامداران شرکت می‌گذارد نیز بایستی در کدال نسبت به آن شفاف سازی صورت گیرد. اما بررسی‌های دیجیاتو حاکی از آن است که هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر تغییر وضعیت یا عدم امکان ادامه فعالیت فولاد خوزستان در کدال منتشر نشده است.

بورس فخوز
معاملات فولاد خوزستان در بورس ایران بدون هیچ وقفه‌ای در حال انجام است

علاوه بر این سایت فولاد اصفهان و هرمزگان نیز با اختلال مواجه شده و از صبح امروز امکان دسترسی به این دو سایت نیز وجود ندارد. تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی در این باره صورت نگرفته است.

بروزرسانی: حمله سایبری تایید شد (ساعت 12:20)

به گزارش دیجیاتو و به نقل از تسنیم، «امین ابراهیمی» مدیرعامل شرکت صنایع فولاد خوزستان اعلام کرد که حمله سایبری به شرکت صنایع فولاد خوزستان همزمان با سه شرکت تولیدی فولاد در اصفهان، خوزستان و هرمزگان رخ داده است:

«صبح امروز متاسفانه بعضی سامانه‌های شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفت که با اقدامات به موقع و هوشیاری موجود، این حمله ناکام ماند و هیچ خسارت و آسیبی به خط تولید شرکت فولاد خوزستان وارد نشد.»

به گفته وی خط تولید شرکت فولاد هم اینک فعال بوده و مختصر اختلالی که به سایت، کانال‌های اطلاع رسانی و سامانه پیامکی این شرکت وارد شده در حال برطرف شدن است.

ابراهیمی همچنین به هک کانال تلگرامی شرکت فولاد خوزستان اشاره کرده و گفت اخبار منتشر شده در این کانال تا اطلاع ثانوی معتبر نبوده و صحت هیچ یک از مطالب آن تایید نمی‌شود: «تا اطلاع ثانوی آخرین اخبار و اطلاعیه‌های شرکت فولاد خوزستان از طریق خبرگزاری‌های رسمی و کانال مجازی این شرکت در پیام رسان‌های داخلی منتشر خواهد شد.»

طی یک سال گذشته حملات سایبری دنباله‌داری به زیرساخت‌های اصلی کشور صورت گرفته است و به نظر می‌رسد همچنان ادامه دارد. اختلال در سامانه سوخت‌رسانی کشور و حمله سایبری به شهرداری تهران و اختلال در خدمات سامانه‌های آن از جمله مهم‌ترین و تاثیرگذارترین حملات سایبری چند وقت اخیر بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی