ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

کارزار اینترنتی جهت اعتراض به اختلال در اینترنت آغاز شد

کارزار اینترنتی اعتراض به اختلالات گسترده در اینترنت از روز ششم تیر ماه در سایت کارزار با هدف اعتراض به کیفیت پایین اینترنت و اختلالات پیش آمده در این بستر آغاز به کار کرده و ...

کارزار اینترنتی اعتراض به اختلالات گسترده در اینترنت از روز ششم تیر ماه در سایت کارزار با هدف اعتراض به کیفیت پایین اینترنت و اختلالات پیش آمده در این بستر آغاز به کار کرده و خواستار تغییر و بهبود شرایط ارائه اینترنت است.

این کارزار اینترنتی با عنوان «اعتراض عملی به اختلالات گسترده در اینترنت» از روز ششم تیر ماه در سایت کارزار که پیش از این نیز چند کارزار دیگر در راستای پیگیری امور مرتبط با کیفیت و سرعت اینترنت و همچنین طرح صیانت راه‌اندازی کرده بود، آغاز شده است.

اختلالات پیش آمده در جریان سرعت اینترنت و نگرانی مردم نسبت به قطعی و سرعت پایین اینترنت، از دلایلی است که منجر به شروع این کارزار شده است.

در بخش ابتدایی متن این کارزار با تاکید بر اهمیت جمع‌آوری مستنداتی که نشان از کیفیت پایین اینترنت دارد، اعلام شده: «برای پیگیری حق خود نیاز به جمع آوری مستنداتی داریم که نشان از بی‌کیفیتی سرویس اینترنت و اختلالات عمده در ارتباطات، مخصوصا با سرویس‌های خارجی دارد.»

تست سرعت در مقابل اینترنتی که مختل شده

در این کارزار به تست‌های انجام شده سرعت اینترنت توسط مسئولان اشاره شده و همچنین از مردم و شرکت‌کنندگان در این کارزار خواسته شده تا به طور مستمر، اختلالات پیش آمده را در سامانه 195 ثبت کنند و اسناد آن هشتگ #گزارش_اختلال منتشر شود.

طی روزهای گذشته این اختلال برخی کسب‌وکارها را هم دچار مشکل کرده، نگرانی اجرای چراغ خاموش طرح صیانت را افزایش داده و همچنین دسترسی به اینترنت با سرعت مناسب نیز دست کم برای بخشی از کاربران غیر ممکن شده است. با این حال وزارت ارتباطات توضیح شفافی در رابطه با این موضوع و مشکلات نداده است.

از همین رو در این کارزار اینترنتی از مردم خواسته شده تا با مراجعه به سامانه 195 به آدرس 195.cra.ir شکایت خود درباره سرعت اینترنت را ثبت کرده و با وارد کردن شماره موبایل، کد ملی و کد کپچا (کد امنیتی چند رقمی)، درخواست کد تأیید کنند.

وزیر ارتباطات در اردیبهشت امسال قول افزایش سرعت اینترنت را داده و اعلام کرده بود این سرعت اینترنت در شان مردم ایران نیست. هرچند او با استناد به آمار Speedtest گفته بود از زمانی که به عنوان وزیر ارتباطات در دولت جدید مشغول شده است، سرعت اینترنت تلفن همراه حدود 15 درصد و سرعت اینترنت خانگی نیز حدود 10 درصد افزایش یافته است. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Behrad Soheili
  Behrad Soheili | ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  اصلا اینترنت نمیخوایم خودتون از این کشور برید ماها هستیم کشورو بسازیم فقط شما قدرتو بدین دست مردم دست و پا چلفتی ترین دولتی که تاریخ به خودش دیده مال ایرانه به نظرم و اینکه تو سرعت اینترنت عراق دو برابر ما سرعت داره واقعا خجالت آوره ما قدرت خاورمیانه نیستیم بلکه بدبخت ترین کشور خاورمیانه هستیم......

 • .. .
  .. . | ۱۰ تیر ۱۴۰۱

  اینترنتو گرون کردن برای اینکه کیفیت بیشتر بشه حالا اصلا میخوان قطع کنن

 • molavy
  molavy | ۸ تیر ۱۴۰۱

  ۹ ماه پیش تو سایت مخابرات درخواست اینترنت فیبر کردن برای وسط تهران تو همین وحیدیه بعد ۹ تازه به دو تا شکایت که تو ۱۹۵ ثبت کردم آخر گفتن زیرساخت نداریم درخواست رد میشه، کی رو میخواهید پاسخگو کنید، اصلا شرکت مخابرات تنها چیزی که براش مهم نیست مردم هستش

  • اریا ایرانی
   اریا ایرانی | ۱۱ تیر ۱۴۰۱

   دارن علنی میگن طرح صیانت دو هفته دیگه در دستور کار مجلسه .به زودی سرعتش زیاد میشه اما برای سروش و ایتا و روبیکا و خارجیها هم میرن که میرن .چقدر بدبختیم

مطالب پیشنهادی