ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ارزش بازار فضای ابری در فصل اول 2022 به 126 میلیارد دلار رسید

بر اساس تحقیقات مؤسسه «Synergy Research»، ارزش بازار فضای ابری طی فصل اول سال 2022 به 126 میلیارد دلار رسیده که هرچند نسبت به قبل کم‌تر شده، اما همچنان بسیار بالاست. چند ماه پیش آمار ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۹ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

بر اساس تحقیقات مؤسسه «Synergy Research»، ارزش بازار فضای ابری طی فصل اول سال 2022 به 126 میلیارد دلار رسیده که هرچند نسبت به قبل کم‌تر شده، اما همچنان بسیار بالاست.

چند ماه پیش آمار و ارقام نشان می‌دادند که زیر ساخت‌های فروخته شده در بازار ابری ارزشی معادل ١٧٨ میلیارد دلار داشته‌اند که رقمی بی‌نظیر بود. آمار و ارقام جدید نیز همچنان از موفقیت این بازار حکایت دارند.

ارزش بازار زیرساخت‌ و خدمات فضای ابری در فصل اول 2022

ارزش بازار فضای ابری

گفته می‌شود که با جمع کردن ارزش تمام تجهیزات و زیر ساخت‌های ابری به فروش رسیده طی فصل اول سال 2022 میلادی، می‌توان به نتایج جالبی رسید. مؤسسه Synergy Research در این راستا تحقیقاتی انجام داده و بر اساس گزارشات این شرکت، ارزش کلی تمام تجهیزات فضای ابری طی این بازه زمانی به 126 میلیارد دلار می‌رسد.

این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده، اما نسبت به فصل گذشته‌اش افت پیدا کرده است؛ در هر صورت این آمار و ارقام همچنان عالی هستند. حدود 44 میلیارد دلار از این درآمد بازار فضای ابری، مربوط به بخش زیر ساخت‌ها و پلتفرم‌های سخت‌افزاری است. 56 میلیارد دلار دیگر از این ارزش بازار فضای ابری متعلق به خدمات ابری خصوصی مدیریت شده و خدمات سازمانی مختلف می‌شود. 28 میلیارد دلار باقی‌مانده هم به دیگر قسمت‌ها می‌رسد. در بین پر فروش‌ترین کمپانی‌های حوزه فضای ابری، نام گوگل، آمازون و مایکروسافت بیش از بقیه شرکت‌ها به چشم می‌خورد.

نکته جالب این است که مدیر تحقیقات مؤسسه Synergy Research می‌گوید بازار خدمات ابری به‌زودی داغ‌تر از همیشه می‌شود و تا سه سال آینده، دو برابر رشد خواهد کرد. این در حالیست که باقی بخش‌های این حوزه به رشد خود با سرعت کم‌تری ادامه خواهند داد. بازار خدمات ابری چون بهتر در دسترس مردم نیز قرار دارد، می‌تواند محبوبیت بیشتری کسب کند.

به نظر شما این حوزه می‌تواند این ارزش بالای خود را حفظ کند؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی