ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ادعای محققان امنیتی: کره شمالی پشت یک حمله رمزارزی 100 میلیون دلاری بوده است

هفته گذشته هکرها موفق به سرقت 100 میلیون دلار رمزارز از پل بلاکچین Horizon متعلق به هارمونی شدند. حالا محققان امنیتی ادعا کرده‌اند که پشت این حملات کره شمالی بوده؛ کشوری که بارها حملات مختلف ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۹ تیر ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

هفته گذشته هکرها موفق به سرقت 100 میلیون دلار رمزارز از پل بلاکچین Horizon متعلق به هارمونی شدند. حالا محققان امنیتی ادعا کرده‌اند که پشت این حملات کره شمالی بوده؛ کشوری که بارها حملات مختلف به آن نسبت داده شده است.

این اولین باری نیست که نام کره شمالی در بین عاملان حملات به بازار رمزارزها به چشم می‌خورد. قبل از این‌ها هم گزارشاتی منتشر شده بودند که به انجام این حملات از سوی کره شمالی برای توسعه برنامه موشکی این کشور اشاره داشتند. اکنون این کشور باز هم خبرساز شده است.

کره شمالی، مسبب اصلی حملات رمزارزی اخیر

حمله کره شمالی به بازار رمزارز

به نقل از منبع آگاه‌، سه شرکت تحقیقاتی دیجیتال پس از بررسی حملات اخیر به بازار رمزارزها، به این نتیجه رسیده‌اند که کره شمالی پشت آن‌ها بوده است. هکرهای این کشور موفق شده‌اند حدود 100 میلیون دلار از پل بلاکچین Horizon سرقت کنند. همان‌گونه که گفتیم، پیش‌تر هم گفته می‌شد که این کشور از بودجه به‌دست آمده در این حملات برای توسعه برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود استفاده می‌کند.

جالب این‌که محققان باز هم تأکید دارند که حملات جدید نیز با همین هدف انجام شده‌اند. شرکت «Chainalysis» که یک کمپانی بلاک‌چینی است، می‌گوید که سبک و سرعت انجام حملات رمزارزی جدید به طرز غیر قابل انکاری شبیه به روش کار هکرهای ساکن کره شمالی است.

آن‌طور که به‌نظر می‌رسد، هکرهای این کشور طی سال جاری میلادی دست به انجام هشت حمله سایبری گسترده زده‌اند و تاکنون مجموعا بیش از 1 میلیارد دلار به سرقت برده‌اند. این حمله احتمالا به دلیل ریزش ارزش بازار رمزارزها انجام شده، چرا که کره شمالی یک کشور تحریم شده است و منبع درآمد چندان استواری هم ندارد؛ بنابراین تلاش می‌کند تا با سرقت از این بازار بزرگ، تأمین مالی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی