ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل واچ جان مردی که در دریا سرگردان بود را نجات داد

اپل واچ تاکنون برای برخی افراد در نقش یک ابر قهرمان ظاهر شده و جان آن‌ها را از مرگ حتمی نجات داده است. تعداد این افراد به چند ده تن می‌رسد. این بار نوبت به ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۱۰ تیر ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

اپل واچ تاکنون برای برخی افراد در نقش یک ابر قهرمان ظاهر شده و جان آن‌ها را از مرگ حتمی نجات داده است. تعداد این افراد به چند ده تن می‌رسد. این بار نوبت به مردی رسیده که در دریا سرگردان بوده و اپل واچ او در نهایت با قابلیت تماس اضطراری جانش را نجات داده است.

پیشتر نیز پیرزنی توسط گجت محبوب کوپرتینویی‌ها نجات یافت. اپل واچ اکنون ناجی یک کاربر جدید شده و او را از گم شدن و مردن در دریا نجات داده است.

اپل واچ با برقراری تماس اضطراری در دریا، کاربر خود را نجات داد

نجات جان یک قایق‌ران توسط اپل واچ

اپل واچ باری دیگر با قابلیت برقراری تماس اضطراری یا همان SOS، توانسته با خدمات اضطراری ارتباط برقرار کند تا جان کاربر خود را نجات دهد. این اتفاق در ساحل شمالی سیدنی استرالیا به وقوع پیوسته است. حادثه مورد اشاره به این شکل رخ داد که قایق‌رانی در 4 کیلومتری ساحل قرار داشته و به دلیل وزش شدید باد، دیگر نتوانسته مسیریابی کند و به حرکتش ادامه دهد.

خوشبختانه این مرد قایق‌ران حین حادثه اپل واچ خود را در دست داشته و ویژگی SOS آن هم فعال بوده است. با توجه به وخیم شدن وضعیت، اپل واچ سیگنال کمک اضطراری به مسئولین مربوطه ارسال کرد. در نهایت به لطف اطلاعات مهمی که ساعت هوشمند اپل ارسال کرده بود، امدادگران به موقع توانستند فرد حادثه دیده را نجات دهند.

ظاهرا این عملیات امدادرسانی کاملا سخت بوده اما در نهایت با موفقیت انجام شده است. به گفته یکی از امدادگران، مرد قایق‌ران از قایق پارویی خود بیرون افتاده و مقدار قابل‌توجهی آب وارد حلق او شده بود. در نهایت اما پس از رسیدگی به وضعیت سلامتی این قایق‌ران، او را از طریق هلیکوپتر به مرکز خدمات اضطراری انتقال دادند و اکنون حال او مساعد است.

نظر شما در مورد نجات یافتن یک فرد دیگر توسط Apple Watch چیست؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • alex
    alex | ۱۲ تیر ۱۴۰۱

    ایران بود صد در صد می مرد

مطالب پیشنهادی