ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخذ مالیات از خودروهای سواری و وانت
خودرو

توقیف اموال: جریمه ای سنگین برای عدم پرداخت مالیات خودرو

آیین‌نامه اجرایی مربوط به اخذ مالیات از خودروهای سواری و وانت برای سال ۱۴۰۱ به تازگی ابلاغ شده است. این آیین‌نامه به نرخ مالیات ستانی از خودروهای مختلف اشاره می‌کند. در این آیین‌نامه همچنین قید ...

آیین‌نامه اجرایی مربوط به اخذ مالیات از خودروهای سواری و وانت برای سال ۱۴۰۱ به تازگی ابلاغ شده است. این آیین‌نامه به نرخ مالیات ستانی از خودروهای مختلف اشاره می‌کند. در این آیین‌نامه همچنین قید شده که هرگونه اهمال و چشم‌پوشی از پرداخت مالیات، موجب توقیف اموال مؤدی می‌شود. جزئیات بیشتر را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

طبق آیین‌نامه اخذ مالیات از خودروهای سواری و وانت در سال ۱۴۰۱، وسایل نقلیه زیر ۱ میلیارد تومان مشمول مالیات نمی‌شوند. یعنی نرخ مالیات برای آن‌ها صفر در نظر گرفته شده است.

وانت‌ها و سواری‌هایی که قیمت آن‌ها بین ۱ الی ۱.۵ میلیارد تومان است، باید ۱ درصد مالیات سالانه پرداخت کنند. خودروهای گران‌تر در رنج قیمت ۱.۵ الی ۳ میلیارد تومان مشمول پرداخت مالیات ۲ درصد و واریز آن به حساب دولت می‌شوند. نرخ پرداخت مالیات برای خودروهای ۳ الی ۴.۵ میلیون تومانی برابر با ۳ درصد، و برای خودروهایی با قیمت بیش از ۴.۵ میلیون تومان برابر ۴ درصد تخمین شده است.

اگر مشمولان به هر دلیلی نسبت به پرداخت مالیات کوتاهی کنند، سازمان امور مالیاتی مجاز به توقیف اموال منقول یا غیرمنقول و مطالبات مؤدی، به اندازه کل بدهی وی (اعم از اصل و جرائم متعلقه به‌علاوه ۱۰ درصد بدهی) است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Hero007
    Hero007 | ۱۷ تیر ۱۴۰۱

    فوق العاده دیر بفکر افتادند اما کار درستیه

  • ابراهیم ابیضی
    ابراهیم ابیضی | ۱۷ تیر ۱۴۰۱

    متن خبر در آخر میلیارد هست برادر. از تورم 30 سال عقب هستین

مطالب پیشنهادی