ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران
اخبار خودرو

خودروسازان روسی به دنبال قطعه‌سازان ایرانی؛ برگ برنده صنعت گران ایرانی در برابر همسایه شمالی

تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران پس از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور افزایش یافته است. البته ایران و روسیه از مدت‌ها پیش در تبادل قطعات با یکدیگر همکاری داشته‌اند. برخی قطعه سازان ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۵

تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران پس از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور افزایش یافته است. البته ایران و روسیه از مدت‌ها پیش در تبادل قطعات با یکدیگر همکاری داشته‌اند. برخی قطعه سازان داخلی از سال‌ها قبل وارد بازار روسیه شده و توانسته‌اند به جایگاه ثابتی در این بازار دست یابند.

طبق ادعای مدیر هیات انجمن صنایع همگن، ایران در دو حوزه قطعه‌سازی و خودروسازی عملکرد بهتری نسبت به روس‌ها داشته و از توان و تخصص مهندسی بالاتری برخوردار است. قطعه سازان عزیز کشورمان در سطح همکاری با خودروسازان بین‌المللی هستند، ولی شرایط کنونی اجازه فعالیت در کنار برندهای مطرح بین‌المللی را نمی‌دهد.

جنگ با اوکراین و خروج خودروسازها و قطعه سازهای خارجی از خاک روسیه باعث شده این کشور نیاز بیشتری به همکاری با قطعه سازان ایرانی پیدا کند تا بتواند صنعت خودروسازی خود را سر پا نگه دارد. تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران یک فرصت عالی برای نمایش قابلیت و توانایی صنعتگران ایرانی به کشورهای همسایه (و فراتر) است تا در صورت آزادسازی واردات، بتوان روی همکاری با کشورهای دیگر حساب کرد.

بد نیست بدانید که به درخواست ترکیه، ایرانی‌ها، روس‌ها و ترک‌ها قرار است با ایجاد یک کنسرسیوم سه‌جانبه بین قطعه سازان و خودروسازان سه کشور، محصولات مشترک متعددی را تولید کرده و بدین ترتیب وضعیت بازار خود را بهبود بخشند. این ایده در صورت تحقق و تبدیل به پروژه واقعی، منافع بسیاری برای هر سه کشور دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی