ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسیریاب ویز
خودرو

ناسازگاری ویز با اندروید اتو باعث بازگشت کاربران به گوگل مپس شده است

ویز یکی از مسیریاب‌های کاربردی جذاب در تلفن‌های همراه است. محبوبیت این مسیریاب سبب شده است تا برنامه‌های پیش فرض رهیابی همچون گوگل مپس دیگر مورد استفاده کاربران قرار نگیرند. با این حال یک ناسازگاری ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۲۰ تیر ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

ویز یکی از مسیریاب‌های کاربردی جذاب در تلفن‌های همراه است. محبوبیت این مسیریاب سبب شده است تا برنامه‌های پیش فرض رهیابی همچون گوگل مپس دیگر مورد استفاده کاربران قرار نگیرند. با این حال یک ناسازگاری پیش‌بینی نشده برای مسیریاب ویز، موجب ناسازگاری این برنامه با اندروید اتو شده است و حالا شاهد بازگشت کاربران به سمت استفاده از گوگل مپس هستیم.

بنابر گزارش بسیاری از کاربران، مسیر یاب ویز در اندروید اتو بارگیری نمی‌شود و به همین دلیل استفاده از آن هنگام رانندگی غیرممکن می‌شود. کاربران مختلف گزارش داده‌اند که هنگام راه‌اندازی رهیاب ویز در اندروید اتو، تنها یک صفحه سیاه به آن‌ها نمایش داده می‌شود. به همین دلیل استفاده از مسیریاب پیش فرض گوشی‌های اندرویدی یعنی گوگل مپس طی روزهای اخیر افزایش داشته است.

مشکلات برنامه ویز برای کاربران

در ابتدا تصور می‌شد که بروزرسانی مسیر یاب ویز موجب بروز این ایراد شده است. در نتیجه کاربران نسخه‌های قبلی این نرم افزار را نصب کردند اما هربار با ایراد مشابهی مواجه شدند. سایر کارهایی که کاربران در این لحظات انجام می‌دهند نیز موثر واقع نشد. پاک کردن برنامه و نصب مجدد آن، پاک کردن حافظه پنهان یا تمام داده‌ها نیز موجب نشد که مسیریاب ویز در اندروید اتو اجرا شود. به نظر می‌رسد این مشکل هیچ راه‌حلی ندارد و در حال حاضر کاربران باید قید استفاده از مسیریاب ویز هنگام رانندگی را بزنند.

مسیریاب ویز

تا به این لحظه شرکت سازنده مسیر یاب ویز هیچ اظهار نظر رسمی در مورد مشکلات برنامه‌اش را منتشر نکرده است. به نظر می‌رسد ناسازگاری این برنامه با سیستم عامل اندروید مشکلی پیش‌بینی نشده است و اکنون تنها گوگل می‌تواند علت این مشکل را کشف کند. به رانندگانی که از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند، پیشنهاد شده است تا هنگام رانندگی از گوگل مپس استفاده کنند. مسیریاب ویز و گوگل مپس از الگوهای ترافیکی یکسانی استفاده می‌کنند. در نتیجه مسیرهای پیشنهاد شده توسط آن‌ها، مشابه است. بنابراین تفاوتی ندارد که کاربران از کدام رهیاب اندرویدی استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی