ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک توییتر
کسب و کار

توییتر: اقدام ایلان ماسک برای خروج از توافق نامعتبر و اشتباه است

وکلای ارشد توییتر در حال آماده شدن برای یک نبرد حقوقی بزرگ هستند. به دنبال اعلام رسمی ایلان ماسک مبنی بر ترک معامله 44 میلیارد دلاری خرید توییتر، حالا این شبکه اجتماعی هم مدعی شده ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

وکلای ارشد توییتر در حال آماده شدن برای یک نبرد حقوقی بزرگ هستند. به دنبال اعلام رسمی ایلان ماسک مبنی بر ترک معامله 44 میلیارد دلاری خرید توییتر، حالا این شبکه اجتماعی هم مدعی شده که درخواست مدیرعامل تسلا نامعتبر است چون او و شرکایش آگاهانه، تعمدی و مختارانه توافق را نقض کرده‌اند.

بر اساس نامه‌ای که وکلای توییتر برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار فرستاده‌اند، این شرکت باور دارد که اقدام ایلان ماسک اشتباه و نامعتبر بوده است. ماسک مدعی بود که توییتر اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده‌ای درباره تعداد بات‌ها و اکانت‌های جعلی ارائه کرده. حالا این شبکه اجتماعی می‌گوید آن‌ها توافق خود را زیر پا نگذاشته‌اند. توییتر در واقع مدعی است که آقای ماسک بندی از این توافق را زیر پا گذاشته که او را از بدگویی درباره توییتر و پایین آوردن ارزش آن منع کرده بود.

درگیری حقوقی ماسک و توییتر جدی می‌شود

نماینده قانونی توییتر در این پرونده «ویلیام ساویت» از شرکت Wachtell است که پیش‌تر وکیل شرکت‌هایی مثل Anthem و Sotheby’s در کشمکش‌های حقوقی با سهام‌داران آن‌ها بود. با توجه به این که پای مقدار زیادی پول در میان است، اثبات این که چه کسی در توافق خود با طرف مقابل بدعهدی کرده، اهمیت زیادی دارد.

ایلان ماسک

پیش‌تر در خبری به شما گفته بودیم که فسخ این قرارداد مستلزم پرداخت حداقل 1 میلیارد دلار غرامت به طرف مقابل است. این قرارداد همچنین بندی برای اجرای اقدامات مشخص هم دارد که به صلاحدید دادگاه می‌تواند ماسک را به اجرای توافق یا پرداخت جریمه سنگین‌تر محکوم کند.

با این حال، عده‌ای باور دارند که تمام این هیاهو تلاشی از سمت مدیرعامل تسلا برای کاهش ارزش سهام توییتر و پایین آوردن رقم معامله است. او در واکنش به نامه وکلای این شرکت تصویری از شخصیت Malenia در بازی Elden Ring را منتشر کرده که شمشیر خود را به دست گرفته و ظاهرا آماده مبارزه است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی