ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

دادگاه شکایت توییتر از ایلان ماسک، پاییز برگزار می‌شود

دادگاه کیفری ایالت دلاور آمریکا اعلام کرد که دادگاه بین توییتر و «ایلان ماسک» به دلیل شکایت این شبکه اجتماعی از ثروتمندترین فرد جهان پس از انصراف او از خرید این شرکت، در ماه اکتبر ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ تیر ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

دادگاه کیفری ایالت دلاور آمریکا اعلام کرد که دادگاه بین توییتر و «ایلان ماسک» به دلیل شکایت این شبکه اجتماعی از ثروتمندترین فرد جهان پس از انصراف او از خرید این شرکت، در ماه اکتبر (مهر - آبان) برگزار خواهد شد.

طبق گزارش‌های موجود، «کاتلین مک‌کورمیک»، رئیس دادگاه دلاور درخواست این شبکه اجتماعی برای برگزاری سریع و پنج روزه دادگاه از ماه اکتبر را پذیرفته است. این خبر در حالی اعلام شده که توییتر ابتدا به دنبال یک دادگاه چهار روزه در ماه سپتامبر بود و وکلای ماسک نیز درخواست کرده بودند که برگزاری آن تا فوریه سال 2023 به تعویق بیفتد.

با این وجود، تاریخ دقیق برگزاری این دادگاه هنوز اعلام نشده است.

همه‌چیز به نفع توییتر

توییتر

هرچند توییتر دقیقا به چیزی که درخواست کرده بود، دست پیدا نکرد، اما این حکم را می‌توان به نفع این شبکه‌اجتماعی برداشت کرد. همانطور که مک‌کورمیک، قاضی پرونده توضیح می‌دهد، تاخیر در برگزاری این دادگاه می‌تواند آسیب جبران‌ناپذیری به توییتر وارد کند و اکنون حکم نهایی قرار است در ماه اکتبر اعلام شود. همچنین این احتمال وجود دارد که ماسک مجبور شود تا قبل از پایان سال جاری به خرید خود ادامه دهد.

توییتر در طول بحث‌های شفاهی خود در برابر قاضی پرونده، ادعا کرد که استدلال‌های ماسک درباره تعداد کاربران فیک این شبکه‌اجتماعی تلاش‌های ریاکارانه او برای خروج از قرارداد بین آن‌ها را نشان می‌دهد. با توجه به همین موضوع، وکیل توییتر همچنین اعلام کرد که رفتار ماسک «غیرقابل توجیه» است.

اولین بار در ماه آوریل اخبار مربوط به این معامله 44 میلیارد دلاری منتشر شده بود. هرچند در آن زمان همه‌چیز بدون مشکل به‌نظر می‌رسید، اما ایلان ماسک به‌مرور زمان نسبت به این قرارداد سردرگم شد و اکنون می‌گوید دلیل اصلی او برای کنار کشیدن از این توافق این بوده که توییتر اطلاعات کافی و درستی درباره اکانت‌های جعلی یا اسپم ارائه نکرده است.

بنابراین، حالا باید تا پاییز پیش‌رو منتظر بمانیم تا سرنوشت کشمکش‌های بین این شبکه‌اجتماعی و ثروتمندترین فرد جهان مشخص شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی