ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

توییتر ایلان ماسک را به‌عنوان عامل زیان مالی خود در فصل دوم 2022 معرفی کرد

توییتر می‌گوید اگر ایلان ماسک با این شرکت وارد معامله نمی‌شد، آن‌ها در چند ماه اخیر درآمد بیشتری کسب می‌کردند. این ادعا در شرایطی در گزارش مالی فصل دوم این کمپانی مطرح شده که درآمد ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

توییتر می‌گوید اگر ایلان ماسک با این شرکت وارد معامله نمی‌شد، آن‌ها در چند ماه اخیر درآمد بیشتری کسب می‌کردند. این ادعا در شرایطی در گزارش مالی فصل دوم این کمپانی مطرح شده که درآمد آن‌ها از 1.19 میلیارد دلار در بازه زمانی مشابه پارسال به 1.18 میلیارد دلار رسیده است.

توییتر می‌گوید درآمد آن‌ها از بخش تبلیغات همچنان 2 درصد نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال بیشتر شده است. اما این شرکت همچنان باید سرعت افزایش درآمدهای تبلیغاتی خود را بالا ببرد. به‌علاوه، این کمپانی شرایط کلی اقتصاد را بر وضعیت مالی خود در سه‌ماهه اخیر موثر می‌داند. با این حال، به باور مدیران توییتر، قرارداد خرید ایلان ماسک بزرگ‌ترین مشکل آن‌ها برای رشد درآمدها بوده است.

ماسک در ماه آوریل برای خرید این شبکه اجتماعی دست به کار شد. اما اخیرا پیشنهاد خود را پس گرفته و حالا دیگر تمایلی به خرید توییتر ندارد. به دنبال ارسال نامه انصراف ماسک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این شرکت از ثروتمندترین فرد دنیا شکایت کرد و طرفین حالا باید برای حل اختلاف به دادگاه بروند.

قرارداد ایلان ماسک مشتریان توییتر را نگران کرد

ایلان ماسک توییتر

همین اتفاقات باعث شده توییتر در فروش تبلیغات در پلتفرم خود با مشکل مواجه شود. بلومبرگ پیش‌تر در گزارشی گفته بود که این شرکت سعی داشته تا نگرانی‌های مشتریان تبلیغات در مورد قرارداد ایلان ماسک را برطرف کند. آن‌ها در ابتدا نگران بودند که اجرای تغییرات مدنظر ماسک ممکن است شرایط را بدتر کند.

توییتر در فصل دوم 2022 حدود 270 میلیون دلار زیان خالص داشته در حالی که در بازه زمانی مشابه پارسال 66 میلیون دلار سود کرده بود. به‌علاوه، این شرکت در فصل دوم 2021 رشد سالانه درآمدهای خود را به 74 درصد رسانده بود، اما حالا دوباره با مشکلات مالی روبرو شده است.

با این حال، تمام این جنجال‌ها ظاهرا باعث افزایش تعداد کاربران این شبکه اجتماعی شد و آمار آن‌ها را از 229 میلیون در فصل اول 2022 به 237 میلیون رسانده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی