ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شطرنج
تکنولوژی

یک بازوی رباتیک شطرنج‌باز با حمله به حریف انسانی‌اش، انگشت او را شکست! [تماشا کنید]

یک پسر بچه هفت ساله که یکی از برترین بازیکنان شطرنج زیر 9 سال روسیه محسوب می‌شود، پس از اینکه مهره‌ای را زودتر از زمان لازم جابه‌جا کرد، با رفتار تهاجمی ربات شطرنج‌باز روبرو شد ...

یک پسر بچه هفت ساله که یکی از برترین بازیکنان شطرنج زیر 9 سال روسیه محسوب می‌شود، پس از اینکه مهره‌ای را زودتر از زمان لازم جابه‌جا کرد، با رفتار تهاجمی ربات شطرنج‌باز روبرو شد که این امر منجر به شکستگی یکی از انگشت‌های او شد.

طبق گزارش‌های موجود، بازوی رباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی که در حال انجام بازی شطرنج بوده با این پسر بچه بوده، بلافاصله پس از حرکت ناخواسته بازیکن جوان، انگشت او را گرفته و با قدرت زیادی فشار داده است. هرچند اطرافیان پسر بلافاصله نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند، اما موفق نشدن تا از شکستگی انگشت بازیکن جوان جلوگیری کنند.

حمله ربات شطرنج باز به کودک

«سرگئی لازارف»، رئیس فدراسیون شطرنج مسکو درباره این خبر توضیح می‌دهد:

«ما این ربات را اجاره کرده‌ایم و قبلا برای مدت زیادی در بسیاری از مکان‌ها همراه با متخصصان آزمایش شده است. ظاهرا این بار اپراتورها از آن غافل شده‌اند. زمانی که کودک مهره را حرکت می‌دهد، سپس باید به ربات زمان داد تا واکنش خود را نشان دهد. اما این بار پسر کمی عجله کرد و ربات دست او را گرفت.»

در حالی که والدین کودک اکنون در حال بررسی طرح شکایت هستند، کودک مسابقات بعدی خود را با دست گچ گرفته‌شده انجام داده است.

او به عنوان سخنان پایانی خود توضیح داد که برای برطرف کردن مشکل این ربات همکاری‌های لازم را خواهند کرد. همچنین به گفته اپراتورهای ربات باید امنیت کار خود را افزایش دهند تا از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری شود.

صنعت رباتیک در چند سال گذشته، پیشرفت بسیار زیادی کرده است. در چند وقت گذشته، نمونه‌های جالبی از جمله سگ رباتیکی که بدون دخالت انسان می‌تواند با تفنگ به اهدافش شلیک کند رونمایی شده بودند. همچنین ماه گذشته، یک بازوی رباتیک به یک مرد فلج کمک کرده بود که تنها با ذهن خود غذا بخورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی