ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

جنسیس کوپه در صدر؛ پرتصادف‌ترین خودروها در بازار آمریکا

طبق آمار وبسایت Insurify، در سال 2022 تقریبا از هر 10 راننده آمریکایی یک نفر به خاطر ارتکاب اشتباه در حین رانندگی تصادف کرده است. اما نکته تامل‌برانگیز اینکه توزیع رانندگی بد و ارتکاب اشتباه ...

طبق آمار وبسایت Insurify، در سال 2022 تقریبا از هر 10 راننده آمریکایی یک نفر به خاطر ارتکاب اشتباه در حین رانندگی تصادف کرده است. اما نکته تامل‌برانگیز اینکه توزیع رانندگی بد و ارتکاب اشتباه بین همه برندها یکسان نیست. به عبارت دقیق‌تر بررسی 4.6 میلیون پرونده بیمه نشان می‌دهد احتمال تصادف ارتباط مستقیمی با نوع خودرو دارد و بسته به آن فراوانی متفاوت است. جالب آنکه در میان انواع و اقسام خودرو، هیوندای جنسیس کوپه با اقتدار در صدر این جدول خطرناک قرار گرفته است.

داده‌های Insurify حکایت از آن دارد هیوندای یکی از پرتصادف‌ترین برندهای خودروساز آمریکا است. بر اساس داده‌ها 10.3 درصد از رانندگان این برند هنگام رانندگی مرتکب اشتباه می‌شوند. در بین محصولات هیوندای هم میزان اشتباهات در بین رانندگان جنسیس کوپه با رقم دقیق 13.9 درصد، بیشتر از بقیه است.

وضعیت برای مزدا بدتر از هیوندای است، چرا که طبق آمار 10.4 درصد از مالکان این برند ژاپنی در آمریکا هنگام رانندگی دچار اشتباه شده و تصادف می‌کنند. بد نیست بدانید رقم میانگین برای کل آمریکا با 9.25 درصد برابر است. در بین محصولات مزدا، این رانندگان کراس‌اوور CX-3 هستند که با 12.62 درصد بیشترین میزان تصادف را دارند.

فولکس واگن در رتبه سوم پرتصادف‌ترین برندهای خودروساز آمریکا ایستاده است. میزان تصادف در بین مشتریان این برند آلمانی 10.5 درصد گزارش شده و دارندگان مدل جتا با 11.71 درصد تصادف‌پذیرتر از بقیه هستند! در مقابل مالکان شاسی‌بلند درشت‌اندام اطلس حواس‌جمع‌تر بوده و فقط 7.81 درصد از آنها به علت اشتباهات شخصی دچار تصادف می‌شوند.

برند ژاپنی سوبارو از نظر فروانی تصادفِ ناشی از اشتباه راننده در رتبه دوم قرار دارد. میزان این فاکتور در بین مالکان سوبارو 10.75 درصد استخراج شده که در مقایسه با میانگین کل 16 درصد بیشتر است. از بین مدل‌های مختلف این کمپانی هم، دارندگان WRX با 13.17 درصد، بیشتر به دنبال تصادف هستند!

اما جایگاه اول در این لیست منفی، به رم رسیده؛ بنابراین اگر روزی در آمریکا مشغول رانندگی بودید، در صورت مشاهده مدلی از رم بهتر است از آن فاصله بگیرید، به خصوص رم 3500! طبق آمار مالکان این پیکاپ تنومند 14.1 درصد اشتباه منجر به تصادف دارند که 53 درصد بیشتر از رقم میانگین کل است. به عبارت دیگر از هر هفت راننده رم 3500 یک نفر اشتباه منجر به تصادف در کارنامه خود دارد! کمترین میزان اشتباه منجر به تصادف در میان محصولات رم با 10.29 درصد به ProMaster 1500 مربوط می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی