ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویتالیک بوترین
تکنولوژی

خالق اتریوم: تلاش‌های شرکت متا در زمینه متاورس با شکست روبه‌رو می‌شوند

ویتالیک بوترین می‌گوید تلاش‌های شرکت متا در زمینه متاورس بی‌نتیجه خواهد ماند و با شکست مواجه می‌شود.

«ویتالیک بوترین»، یکی از بنیانگذاران اتریوم می‌گوید تلاش‌های شرکت متا (فیسبوک) در زمینه متاورس بی‌نتیجه خواهد ماند و با شکست مواجه می‌شود.

باوجودی که به نظر می‌رسد حوزه متاورس مفهومی رو به رشد است و آینده روشنی در انتظار آن خواهد بود، اما ویتالیک بوترین در توییتر می‌گوید با وجودی که مفهوم متاورس موضوعی منطقی به نظر می‌رسد اما او بر این باور است که چنین سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر است و با شکست روبرو خواهد شد.

بنیانگذار اتریوم بر این باور است که تلاش‌های کنونی شرکت‌ها برای حضور در متاورس به جایی نمی‌رسد و آینده روشنی ندارد. وی می‌گوید متاورس فیس بوک سابق نیز به نتیجه نخواهد رسید.

آینده متاورس از نظر خالق اتریوم

شرکت فیسبوک با تغییر نام برند خود به متا به صورت جدی از تغییر استراتژی‌ها برای توجه به متاورس خبر داد و این تصمیم بزرگی بود که توسط این شرکت گرفته شد که نشان می‌داد کسب‌وکار فیسبوک (متا فعلی) پیرامون متاورس خواهد بود.

با این وجود ویتالیک بوترین می‌گوید این تصمیم درستی نبوده و منجر به موفقیت‌های بزرگتری برای متا نخواهد شد. بوترین می‌گوید فعالیت‌هایی که متا برای متاورس انجام می‌دهد به نتیجه نمی‌رسند و اضافه می‌کند هنوز حتی تعریف درستی از واژه متاورس نداریم و حتی تصویر درستی از آنچه کاربران از چنین فضایی می‌خواهند، نداریم. در واقع وی به این موضوع اشاره می‌کند که هنوز خیلی زود است که بدانیم کاربران دقیقا از متاورس چه چیزی می‌خواهند و به دنبال چه چیزی هستند.

ویتالیک بوترین در توییتر به این موضوع اشاره کرد که پروژه‌های شرکت‌هایی که در حال حاضر در حال انجام هستند، امیدوارکننده به نظر نمی‌رسند و مشخصا تلاش های متا (فیسبوک سابق) را نیز زیر سوال برد و گفت درنهایت این تلاش ها نیز بی‌نتیجه خواهند ماند.

باید دید آیا آنچه ویتالیک بوترین درباره آینده متاورس ترسیم می‌کند به حقیقت می‌پیوندد یا متاورس مسیر خود را ادامه می‌دهد و می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی