ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

واتس‌اپ امکان مشاهده اعضای حذف شده از گروه‌ها را فراهم می‌کند

واتس‌اپ روی قابلیت جدیدی کار می‌کند که به وسیله آن می‌توانید لیست اعضای حذف شده گروه‌ها را ببینید.

در تلگرام قابلیت‌های مختلفی وجود دارند که به وسیله آن‌ها می‌توانید گروه خود را مدیریت کنید. گزارش شده که یکی از این قابلیت‌ها قرار است برای واتس‌اپ نیز منتشر شود. این ویژگی جدید در واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد تا قادر به مشاهده تعداد اعضایی که گروه را ترک کرد‌ه‌اند یا از آن حذف شده‌اند، باشید. در حال حاضر این ویژگی برای نسخه جدید بتای واتس‌اپ در iOS منتشر شده است.

پیام‌رسان پر کاربر واتس‌اپ به صورت همزمان روی چند قابلیت مهم مانند آواتارهای سفارشی کار می‌کند تا بتواند تجربه بهتری را به کاربرانش ارائه دهد. در کنار این موارد، واتس‌اپ روی بهبود تجربه استفاده از گروه‌ها نیز تمرکز ویژه‌ای دارد. به عنوان مثال سقف اعضای گروه‌ها در این پیام‌رسان از 100 نفر به 512 نفر افزایش یافته است.

واتساپ

قابلیت جدید واتس‌اپ برای گروه‌ها

ظاهرا اما افزایش قابلیت‌ها در گروه‌ها تمام نشده و در نسخه بتای جدید واتس‌اپ اگر مدیر گروهی باشید، می‌توانید لیست اعضایی که گروه را ترک کرد‌ه‌اند یا حذف شده‌اند را مشاهده کنید. این تغییر در نسخه 22.16.0.75 بتا رخ داده و فعلا به صورت محدود در iOS قابل فعال‌سازی است. حداکثر مدت زمانی که هر حساب کاربری حذف شده از گروه می‌تواند در این لیست حضور داشته باشد، 60 روز است.

این لیست «Past Participants» نام دارد و از طریق تنظیمات گروه می‌توان به آن دسترسی داشت. ماجرا هنوز تمام نشده است. واتس‌اپ در کنار افزودن این قابلیت، توانایی جستجوی دقیق نام اعضای حذف شده را نیز در اختیارتان می‌گذارد. این موضوع می‌تواند برای گروه‌های شلوغ که اعضای زیادی در آن رفت و آمد دارند، مفید واقع شود.

از سوی دیگر، در این نسخه بتا اگر عضوی از گروه حذف شود و یا آن را ترک کند، پیام مربوط به این اتفاق برای اعضای عادی نمایش داده نمی‌شود. بنابراین تنها مدیرهای گروه می‌توانند اعلان مربوط به آن را دریافت کنند. با وجود این‌که ویژگی مذکور فعلا در iOS فعال‌سازی شده، اما انتظار داریم که به‌زودی شاهد انتشار آن برای پلتفرم‌های اندروید و دسکتاپ نیز باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی