ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

ایلان ماسک مدیرعامل توییتر را به مناظره درباره بات‌ها دعوت کرد

مدیرعامل تسلا درتوییت جدید خود، مدیرعامل توییتر را به مناظره‌ دعوت کرد تا در مورد تعداد کاربران فیک بحث کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

تنها چند روز پس از آنکه ایلان ماسک، توییتر را به دلیل مخفی کردن تعداد بات‌های پلتفرم خود به کلاهبرداری متهم کرده بود، اکنون او مدیر عامل توییتر، یعنی «پاراگ آگراوال» را به مناظره‌ای در مورد میزان بات‌های شبکه اجتماعی توییتر دعوت کرده است. وی همچنین درباره شرایطی که طی آن می‌تواند معامله بین توییتر و او ادامه پیدا کند نیز توضیح داد.

ماسک در توییت جدید خود نوشت:

«من از این طریق، پاراگ آگراوال را به یک بحث عمومی در مورد تعداد بات‌های توییتر دعوت می‌کنم. بگذارید او به مردم ثابت کند که توییتر کمتر از 5 درصد کاربر فیک یا اسپم دارد!»

ایلان ماسک

او به سرعت توییت خود را در پروفایلش پین کرد و حتی در نظرسنجی جدیدی از فالوورهایش سوال کرد که آیا استدلال توییتر مبنی بر اینکه کمتر از پنج درصد کاربران فعال روزانه آن، «جعلی/اسپم» هستند را باور دارند یا خیر. در حال حاضر بیش از 650 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و 65.8 درصد به گزینه «خیر» رای داده‌اند.

شرط ایلان ماسک برای ادامه دادن روند خرید توییتر

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس همچنین در پاسخ به رشته توییت یکی از کاربران در حمایت از پرونده حقوقی او علیه توییتر، نوشت:

«خلاصه وضعیت بسیار خوبی از مشکل!

اگر توییتر به سادگی روش خود برای نمونه‌برداری از 100 حساب و نحوه تایید واقعی بودن آن‌ها ارائه کند، معامله باید طبق شرایط اولیه پیش برود.

با این حال، اگر معلوم شود که پرونده‌های SEC آن‌ها از نظر محتوایی نادرست است، نباید این کار انجام داد.»

ایلان ماسک

نظرسنجی ماسک روز یکشنبه به پایان می‌رسد و نتایج آن تقریبا به طور اجتناب ناپذیری به نفع ماسک خواهد بود. همچنین بعید به نظر می‌رسد که آگراوال یا رئیس توییتر، «برت تیلور» نسبت به جدیدترین نمایش ایلان ماسک واکنشی نشان دهند، زیرا دادگاه واقعی آن‌ها قرار است ظرف چند ماه آینده و از تاریخ 25 مهر ماه برگزار شود.

در همین رابطه، تیم حقوقی ایلان ماسک گفته بود که با استفاده از ابزار Botometer تشخیص داده که تعداد حساب‌های غیر معتبر این شبکه اجتماعی را 10 درصد از کاربران فعال روزانه آن تشکیل می‌دهند. توییتر نیز در پاسخ گفته بود که ماسک بررسی‌های خود را توسط ابزاری انجام داده که زمانی حساب خود او را یک بات تشخیص داده بود!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی