ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

توییتر: ابزار مورد استفاده ایلان ماسک برای بررسی بات‌ها، حساب خودش را فیک تشخیص داده بود!

به دنبال اینکه ایلان ماسک، توییتر را به کلاهبرداری متهم کرده بود، اکنون این شبکه اجتماعی تمام ادعاهای تیم حقوقی ماسک را رد کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

اگر اخبار روز گذشته را دنبال کرده باشید، تیم حقوقی ایلان ماسک، توییتر را به‌ دلیل مخفی کردن تعداد بات‌های پلتفرم خود به کلاهبرداری متهم کرده. در مقابل، توییتر ادعای آن‌ها را «کاملا نادرست و از نظر قانونی ناکافی و از نظر تجاری بی ربط» خوانده. نکته قابل توجه دیگر اینکه توییتر در پرونده خود اشاره کرده بررسی‌های تیم ماسک توسط ابزاری انجام شده که حساب توییتر خود ایلان ماسک را نیز قبلا بات تشخیص داده بود!

روز گذشته تیم حقوقی ماسک ادعا کرد که با استفاده از ابزار Botometer تشخیص داده که تعداد حساب‌های غیر معتبر این شبکه اجتماعی را 10 درصد از کاربران فعال روزانه آن تشکیل می‌دهند که بسیار بیشتر از میزان ادعا شده کمتر از 5 درصدی توسط توییتر است.

تو‌ییتر در پرونده 127 صفحه‌ای خود برای «دادگاه عالی دلاور» با اشاره به مقاله‌ای که اردیبهشت ماه سال جاری در وب‌سایت Protocol نوشته شده، توضیح می‌دهد که این ابزار حتی زمانی با ثبت امتیاز 4/5 برای حساب توییتر ایلان ماسک، آن را بات تشخیص داده بود و نمی‌توان نتایج آن را تایید کرد.

توضیح توییتر درباره ابزار Botometer

توییتر

در ادامه این پرونده، درباره این ابزار نوشته شده:

«Botometer حتی تعریف دقیق توییتر از حساب‌های غیرواقعی یا اسپم را نشان نمی‌دهد. در واقع، برخی از بات‌ها (مانند آن‌هایی که زلزله‌ها را در حین وقوع یا به‌روزرسانی‌هایی مربوط به آب‌و‌هوا را گزارش می‌کنند) اغلب مفید و مجاز و تحت سیاست‌های توییتر هستند که با احترام به دادگاه ارائه شده‌اند. علاوه بر این، متهمان اعلام نکرده‌اند که چه امتیازی را به عنوان یک حساب اسپم در نظر گرفته‌اند. بنابراین، ادعای آن‌ها غیرقابل تایید است.»

با این حال، طبق گزارش وب‌سایت arstechnica، اکنون Botometer حساب توییتر را با امتیاز 1.2 از 5 نشان می‌دهد. پروتکل هم در مقاله خود اشاره می‌کند که حساب ماسک در روزهای مختلف با امتیازات بسیار متفاوتی در Botometer نشان داده می‌شود و توضیح می‌دهد که کار این ابزار برای تشخیص دقیق بات‌ها، بسیار سخت است. پروژه تحقیقاتی Botometer توسط دانشمندان «دانشگاه ایندیانا» به منظور بررسی شبکه‌های اجتماعی ساخته شده است.

تمام ادعاهای تیم ماسک نادرست است!

توییتر

تو‌ییتر به طور کلی در پرونده خود تمام ادعاهای تیم حقوقی ماسک را رد کرده است. در بخش دیگری از این پرونده نوشته شده:

«به گفته ماسک، او (بنیانگذار میلیاردر چندین شرکت که توسط بانکداران و وکلای وال استریت راهنمایی می‌شود) توسط توییتر فریب خورده و قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری را امضا کرده است. این داستان به همان اندازه‌ای که به نظر می‌رسد، غیرقابل قبول و برخلاف واقعیت است.

ادعاهای متقابل ماسک، از آنجایی که بر اساس تحریف، ارائه نادرست و فریب آشکار بوده، هیچ چیز را تغییر نمی‌دهد. ماسک توافقنامه ادغام را امضا کرده و موظف به اتمام آن است.»

دادگاه تو‌ییتر و ایلان ماسک از 25 مهر ماه آغاز خواهد شد، بنابراین باید تا پاییز صبر کرد تا پرونده آن‌ها به‌طور قانونی جلو برود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی