ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 14
تکنولوژی

بلومبرگ: اپل تولید سری آیفون 14 را دو ماه پس عرضه، در هند تولید شروع می‌کند

اپل به دلیل مشکلات مربوط به قرنطینه چین و روابط بد آن با ایالات متحده، تولید آیفون 14 را زودتر در هند آغاز می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

در حالی که به زمان معرفی گوشی‌های سری آیفون 14 نزدیک می‌شویم، شایعات و اخبار زیادی درباره آن‌ها منتشر می‌شود. هرچند در گزارش‌های قبلی گفته شده بود که غول فناوری مستقر در کوپرتینو تولید این دستگاه‌ها را بطور همزمان در هند و چین آغاز می‌کند، اکنون در گزارش جدیدی گفته شده که گوشی‌های این سری دو ماه پس از عرضه در هند تولید خواهند شد.

بلومبرگ در جدیدترین گزارش خود توضیح می‌دهد که اپل ممکن است امسال گوشی‌های آینده سری آیفون 14 خود را خیلی زودتر در هند تولید کند. به گفته منابع آشنا به موضوع، فاکسکان به عنوان مهم‌ترین تامین‌کننده غول فناوری کوپرتینو، تولید مدل‌های آیفون‌ 14 را در کارخانه مستقر در شهر چنای هند افزایش خواهد داد.

آیفون 14 زودتر در هند تولید می‌شود

با این حال، تامین‌کننده اپل نمی‌تواند همزمان با چین، تولید گوشی‌های آیفون‌ 14 را در هند نیز آغاز کند، زیرا این امر منجر به چالش‌های زنجیره تامین می‌شود. بنابراین بلومبرگ توضیح می‌دهد که تولید آیفون 14 در هند، دو ماه پس از شروع تولید اولیه آن در چین آغاز خواهد شد.

آیفون 14

با این وجود می‌توان گفت اولین دستگاه‌هایی از آیفون 14 که در هند ساخته شده‌اند، احتمالا در اواخر ماه اکتبر یا اوایل نوامبر آماده خواهند شد.

قرنطینه پی در پی کشور چین به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین مشکلات این کشور با دولت ایالات متحده، باعث شده تا اپل به دنبال متنوع کردن تولیدات خود باشد و تولید گوشی‌های آیفون 14 را در مناطق دیگری به جز چین نیز انجام دهد. اپل و فاکسکان همچنین در حال کار روی کاهش زمان تولید خود از 9 به 6 ماه هستند.

البته این اولین باری نیست که اپل گوشی‌های آیفون خود را در هند نیز تولید می‌‌کند. ابتدا در سال 2017 شاهد چنین اتفاقی بودیم. با این حال، اپل با آیفون‌ 14 احتمالا برای اولین بار تولید جدیدترین پرچمدارهای خود را زودتر در این کشور آغاز خواهد کرد.

هرچند هنوز به‌طور رسمی اعلام نشده؛ اما بلومبرگ و برخی منابع آگاه ادعا کرده‌اند که مراسم معرفی آیفون 14 در تاریخ 7 سپتامبر (16 شهریور) برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی