ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

روسیه
تکنولوژی

نتایج یک نظرسنجی: 72 درصد شهروندان روسیه تاکنون بیت‌کوین نخریده‌اند

نظرسنجی جدیدی که از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در روسیه گرفته شده، نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال در روسیه محبوبیت چندان زیادی ندارند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

طبق یک نظرسنجی جدید، ظاهرا پذیرش ارزهای دیجیتال در روسیه خیلی سریع پیش نمی‌رود، زیرا اکثر شهروندان این کشور تاکنون رمزارز خریداری نکرده‌اند و تنها 6 درصد از پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی دانش خوبی نسبت به کریپتو دارند.

شرکت مستقر در سوئیس Tangem که تامین‌کننده کیف پول ارز دیجیتال است، نظرسنجی جدیدی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در روسیه انجام داده. طبق گزارش‌های مربوط به آن، 72 درصد از 2100 شرکت‌کننده این نظرسنجی، ادعا کرده‌اند که هرگز ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را خریداری نکرده‌اند.

همچنین 9 درصد از شرکت‌کنندگان نظرسنجی اعلام کرده‌اند که نسبت به ارزهای دیجیتال نگرش منفی دارند و در مقابل، نظر 45 درصد از آن‌ها نسبت به کریپتو مثبت بوده است.

مزایا و معایب ارزهای دیجیتال در روسیه

روسیه

بر اساس این نظرسنجی، بزرگ‌ترین نکته مثبت کریپتو از نظر سرمایه‌گذاران روسی، «توانایی کسب درآمد» آن بوده، به طور که 44 درصد از پاسخ‌دهندگان به این دلیل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده‌اند. از سوی دیگر، «عدم وجود پشتوانه فیزیکی» به‌عنوان نگران‌کننده‌ترین نکته رمزارزها شناسایی شده و 68 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که به این دلیل نمی‌خواهد در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

با این حال، به‌نظر می‌رسد بسیاری از روس‌ها در حال بررسی سرمایه‌گذاری‌های بالقوه در رمزارزها هستند. 31 درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی اعلام کردند که آماده خرید رمزارز در شش ماه آینده هستند و 40 درصد هنوز در این مورد اطمینان کافی پیدا نکرده‌اند. همچنین 30 درصد از آن‌ها اعلام کرده‌اند که در آینده نزدیک هیچ برنامه‌ای برای خرید ارز دیجیتال ندارند.

البته نرخ پایین پذیرش کریپتو در روسیه کمی منطقی هم به نظر می‌رسد، زیرا طبق داده‌های ارائه شده توسط این نظرسنجی، فقط 6 درصد از پاسخ‌دهندگان اطلاعات خوبی در این زمینه دارند و 80 درصد از آن‌ها با اصطلاح کریپتو فقط آشنایی دارند.

اخیرا روسیه از برنامه‌ای خود برای راه‌اندازی روبل دیجیتال خبر داده بود. طبق سندی که درباره اولویت‌های سیاست پولی بانک مرکزی روسیه برای دوره 2023 تا 2025 فاش شده بود، تا دو سال دیگر برنامه‌های آن برای طرح روبل دیجیتال اجرا خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی