ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بوگاتی میسترال
خودرو

راز دست دنده عجیب بوگاتی میسترال کشف شد

ابرخودرو 5 میلیون دلاری بوگاتی میسترال به عنوان سومین محصول خاص بوگاتی معرفی شده است. این خودرو نکات عجیب بسیاری دارد.

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

ابرخودرو 5 میلیون دلاری بوگاتی میسترال به عنوان سومین محصول خاص بوگاتی در کنار دیوو و بولاید، آخر هفته گذشته در گردهمایی خودرویی کوایل در مونتری کالیفرنیا رونمایی شد. توجه جمعیت زیادی را به خود جلب کرد. با این حال، میسترال برخلاف دیوو و بولاید، اولین مدل بدون سقف بر اساس بوگاتی شیرون است. اما آنچه موضوع این مقاله است، نصب یک فیل رقصان در داخل یک کهرباست که در نگاه اول بسیار عجیب به نظر می رسد اما ریشه در تاریخ شکل گیری لوگوی این کمپانی دارد.

فرانک هیل، معاون طراحی بوگاتی، گفته است که مشتریان به این خودروساز التماس کرده‌اند که یک نسخه رودستر بر اساس شیرون بسازد. این کاملا منطقی است. چون بوگاتی در سال‌های آخر تولید ویرون یک نسخه رودستر از آن ساخت که با موفقیت زیادی همراه بود، پس چرا چنین کاری را با شیرون انجام ندهد؟  

بوگاتی میسترال

اما بوگاتی مدل شیرون را از همان ابتدا به عنوان یک مدل رودستر طراحی نکرده بود، بنابراین آن‌ها مجبور شده‌اند کل سقف خودرو را از نو مهندسی و طراحی کنند.

بدون سقف بودن بوگاتی میسترال مهم‌ترین جذابیت آن برای مشتریان است، و همانطور که انتظار می‌رفت تمام ۹۹ نسخه تولیدی پیش‌فروش شده‌اند.

فیل در کابین بوگاتی میسترال!

یکی از جالب‌ترین جنبه‌های این خودرو در کابین آن نهفته است. در واقع این عنصر کوچک به سختی از بیرون قابل مشاهده است مگر اینکه بدانید دقیقا کجا را نگاه کنید. در قسمت جلوی دسته دنده یک کهربا با یک مجسمه فیل رقصان در داخلش پنهان شده است که مانند پشه داخل کهربا در عصای جان هموند است.

هیل می‌گوید: اگر با دقت به دسته دنده نگاه کنید، یک کهربای زردرنگ در آن قرار دارد. مجسمه یک فیل هم در آن دیده می‌شود. اتوره بوگاتی برادری به نام رامبراند داشت که مجسمه‌ساز حیوانات بود. او در باغ وحش حیوانات را تماشا می‌کرد و مجسمه آن‌ها را می‌ساخت. رامبراند مجسمه فیل رقصانی را ساخت که در جلوی بوگاتی رویال قرار داشت. بنابراین ما فکر کردیم جالب است که این فیل را داخل دسته دنده میسترال قرار دهیم.

بوگاتی میسترال

این فیل کوچک تنها یکی از جزئیات شگفت‌انگیز میسترال است که شامل نشان نورانی "BUGATTI" بین چراغ‌های عقب مورب این مدل نیز می‌شود. اما در همین حین که بوگاتی موتور W16 را در مسیر برقی‌سازی خط تولیدش کنار می‌گذارد، بوگاتی میسترال وداع باشکوهی با موتورهای احتراق داخلی این برند است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی