ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شهر تاریخی قرون وسطی
علمی

خشکسالی یک روستای باستانی در بریتانیا را از زیر آب بیرون آورد

خشکسالی و پایین رفتن چشمگیر سطح آب در بریتانیا باعث شده روستایی مربوط به قرون وسطی دوباره از زیر آب بیرون بیاید.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

یک روستای قرون وسطی که یک قرن پیش توسط یک مخزن سد زیر آب رفته بود، به خاطر کاهش سطح آب، دوباره سر بیرون آورده است. این روستا در دهه 1920 به دنبال ساخت مخزن سد «اسکار هاوس» در یورک‌شایر شمالی متروکه شد.

این سکونتگاه در نزدیکی جامعه کشاورزی «لاج» قرار داشت و به دست صومعه سیسترسی‌ها اداره می‌شد. حالا خشکسالی باعث پایین آمدن سطح آب در مخازن منطقه یورک‌شایر شده و دوباره ساختمان‌های این روستا را نمایان کرده است.

شهر تاریخی قرون وسطی

روستای منطقه اسکار هاوس در قرن 16 میلادی خانه حدود 1250 نفر بود. این روستا در سد «هاروگیت» قرار دارد که حالا آب مورد نیاز بخش‌هایی از یورک‌شایر را تامین می‌کند. تصاویر جدید این روستا که آخرین بار در ماه اوت سال 1995 دیده شده بود، توسط «نیکولا بارنینگهام» تهیه شده است.

شرکت Yorkshire Water قبلا هشدار داده بود که این مخزن آبی می‌تواند تهدیدی برای جان بازدیدکنندگان و رهگذران باشد و افرادی که به این منطقه می‌روند، باید مراقب باشند: «مردم نباید برای شنا وارد این مخزن یا بخش‌هایی از آن شوند که معمولا زیر آب هستند. این مخزن فعال است و برای کسانی که وارد آن می‌شوند، تهدیدآمیز به حساب می‌آید.»

شهر تاریخی قرون وسطی

بسیاری از بخش‌های دنیا با خشکسالی روبرو هستند و شدت کم‌آبی در برخی مناطق باعث پایین آمدن 50 درصدی سطح آب مخازن شده است. چند ماه پیش به اطلاع شما رساندیم که خشکسالی در عراق سطح آب سد موصل را پایین آورده و شهری را نمایان کرده که قدمت آن به 3400 سال پیش می‌رسد.

اگر به این مباحث علاقه دارید، چند وقت پیش مقاله‌ای را برای شما آماده کردیم تا با هم نگاهی به بناهایی داشته باشیم که خشکسالی آن‌ها را از زیر آب بیرون آورده است. در مجموع به نظر می‌رسد که موج گرما حداقل فرصتی را برای پژوهشگران فراهم کرده تا نگاه دوباره‌ای به گذشته داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی